Mario Branco'dan Edin Dzeko sözleri
ensonhaber.com

Fenerbahçe'nin transferlerinden sorumlu olan ve dünyaca ünlü teknik adam Jose Mourinho'nun sarı-lacivertlilerin başına geçmesinde büyük pay sahibi olan sportif direktör Mario Branco, çarpıcı açıklamalara imza attı.

24sata'ya konuşan Branco, takım kaptanı Edin Dzeko'nun ayrılacağı yönünde çıkan haberlere yanıt verdi.

Portekizli isim, Dzeko'nun takımda kalacağını söyledi.

"Ondan çok memnunuz"

Branco, sözlerine şöyle başladı:

Edin Dzeko bizim kaptanımız, en iyi golcülerimizden ve en önemli oyuncularımızdan biri. Geçen sezon sakatlık yaşamadan neredeyse her maçta oynadı. 38 yaşında olmasına rağmen hala genç ve biz ondan çok memnunuz.

"Onu kaybetmek istemiyoruz"

Dzeko'yu kaybetmek istemediklerini söyleyen Branco, şunları dedi:

Bildiğim kadarıyla bizimle mutlu. Ayrılacağına dair söylentilerin nereden çıktığını bilmiyorum, özellikle de zaten birkaç hücum oyuncumuzu kaybetmişken. Dzeko bizim için çok önemli ve onu kaybetmek istemiyoruz.

"Dzeko başından beri anlaşmamızın ve projemizin bir parçasıydı"

Dzeko ile Mourinho arasındaki iletişimden bahseden Mario Branco, şu ifadeleri kullandı:

Mourinho ile görüşmelere başladığımda en başından beri Dzeko hakkında konuştuk. Bana Roma'daki ilk iki ayının en sevdiği aylar olduğunu çünkü o sırada Dzeko'nun orada oynadığını söyledi. Yani Dzeko başından beri anlaşmamızın ve projemizin bir parçasıydı ve bu konuda hiçbir şey değişmedi.

"Balkan kolonimiz var"

Mario Branco, sözlerini şu şekilde noktaladı:

Dzeko'nun Hajduk'a karşı olan duygularının farkındayım, bu konuyu birkaç kez konuştuk. Miha Zajc bile bir Hajduk taraftarı, ailesi de öyle... Hepimiz Dinamo'dan gelen Livakovic'e takılıyoruz. Tadic'i de eklersek, İstanbul'da küçük bir Balkan kolonimiz var ve kulüpteki herkes onlardan memnun, onlar da kulüpten memnun.