ensonhaber.com

Gaziantep FK, Süper Lig'in 10. haftasında konuk olduğu Beşiktaş'a 2-0 mağlup oldu.

Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Sumudica, "Bugün aslında benim takımım 60 dakika boyunca çok iyi oynadı. Markaj hatasından dolayı gol yedik. Daha iyi olmamız lazım. Birinci golden sonra daha açık oynamaya başladık, ikinci gol geldi maalesef. Kayserispor maçında 4-5 pozisyona girdik, atamadık. Başakşehir maçında aynısı, Beşiktaş'a karşı da pozisyonlar yakaladık. Çok net pozisyonlardı bunlar. Deplasmanda eğer gol atamazsanız, kazanamazsınız. Bugün de öyle oldu. 3 deplasmanda 14 pozisyona girdik ama bunları gole çeviremedik. Ben takımı sadece hazırlayabilirim. Takımı bu şekilde hazırlayabilirim ama bu da bir yere kadar. Sahanın içine girip de kendim gol atamam" ifadelerini kullandı.

"Sadece gol eksikti bugün"

Rumen teknik adam sözlerine, "Takıma rakip kaleye gelene kadar antrenman yaptırabilirim, gerisi, gol atmaları, onlara, kalitelerine kalmış" diye devam ederken son olarak, "Gerçekten çok mutluyum takımımdan. Çok iyi mücadele ettiler, çok iyi oynadılar. Sadece gol eksikti bugün" açıklamasında bulundu.

Marius Sumudica'nın basın toplantısı

Müsabakanın ardından basın toplantısında da açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, şunları söyledi:

İki devre de farklı oldu. İlk yarı rakip hiç pozisyona giremedi. Sadece ceza sahasından şutları denedi. Duran toptan bir gol yedik, orada sorumluluk almamız gerekiyordu. Eğer markaj yapmazsak golü yeriz. Bunu kabul edemiyorum. Diğer golü de kornerden yedik. İlk golü yedikten sonra açılmaya başladık, beraberliği sağlamak istiyorduk. Maalesef ikinci golü yedik. Takımı yaptığı mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Gerçekten kolay değil 30 bin kişinin önünde oynamak. Bu tür maçlarda eğer gol atamazsanız puan kazanamazsınız. 3 tane deplasman maçı yaptık. Kayserispor maçında 4 net pozisyonumuz vardı. Başakşehir maçında da aynısı oldu, 3 pozisyona girdik, penaltı kaçırdık. Bugün yine çok net fırsatlar yakaladık. Denis, karşı karşıya topu dışarı attı. Gradel'in şutu kendi oyuncumuza çarpıp dışarı gitti. 3 maça baktığımızda 12 tane net pozisyon yakaladık. Gol atamazsanız nasıl puan kazanırsınız? Sadece savunarak puan kazanamazsınız. Bunu çalışacağız. Ben futbolcularımın Beşiktaş'ı çok iyi kapatmasından dolayı mutluyum. Beşiktaş, taktik olarak da bizden üstün değildi. Futbolda gol atarsanız galip geliniyor.