Miguel Crespo: Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulübü

Fenerbahçe 'nin Portekizli futbolcusu Miguel Crespo, Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde açıklamalarda bulundu.

Teknik direktör Pereira'nın isteklerini sahaya yansıttıklarını ifade ederek, "Her gün daha takım ve birlik olmaya çalışıyoruz. Uzun bir yolumuz var. Zor bir lig ve iyi bir sonuçlar almak istiyoruz. Ben aslında tipik bir 8 numarayım. Takımıma hem ofans hem defansta yardım etmek istiyorum. Oyunun hem ofans hem defans ortamında iki yönlü şekilde yardımcı olmak istiyorum. Kendimi rahat hissettiğim pozisyon 8 numara. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp, Türkiye'nin en büyük kulübü. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Çok iyi bir taraftar kitlesi var ve bizde onları mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.

Miguel Crespo: Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulübü

"ÇOK ÖNEMLİ BİR MAÇ"

Süper Lig'in 9'uncu haftasında Trabzonspor ile oynacayakcaları maç ile ilgili konuşan Crespo, "Çok önemli bir maç. 3 puan almak istediğimiz bir maç. Maçın zor olacağını biliyoruz, onlar içinde kolay bir maç olmayacak. Bu maçta 3 puan almayı çok istiyoruz." şeklinde konuştu.

Miguel Crespo: Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulübü

"TRANSFER SÜRECİM ÇOK ÇABUK GERÇEKLEŞTİ"

Sarı-lacivertli ekibe dahil olması ile ilgili yöneltilen soruya ise Crespo, "Henüz yeni geldim ve dolayısıyla hocamızın benden neler istediğini anlaya çalışıyorum. Muhakkak performansım maç maç artacaktır. Bende kendimi oynadıkça bulacağım. Şimdiye kadar elimden geleni yaptım ama daha iyisini yapabilirim. Transfer sürecim çok çabuk gerçekleşti. Hocanın ilgisi duyunca gurur duydum ve kendisi büyük bir hoca. Gelişimime yardımcı oluyor. Bu kulüpte ve hocamızla çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Daha önce burada oynamış Portekizli oyuncularla konuşma fırsatı bulamadım. Transfer sürecim hızlıydı. Herhangi bir oyuncuyla konuşma fırsatım olmadı. Hiç şüphe yok ki kariyerimi geliştirmek için buraya geldim. Milli takım hedeflerimden bir tanesi. Burada çok çalışıp milli takımda yer alıp hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum. Ben asında kazanma baskısının iyi olduğunu düşünüyorum. Bu baskı bizi daha fazla çalışmaya itiyor. Biz de her gün gün daha fazla çalışıp kulübün hak ettiği şampiyonluğu kazanmak istiyoruz." diye cevap verdi.

Miguel Crespo: Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulübü