Nihat Özdemir'den 'seyirci' müjdesi
ensonhaber.com

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, beIN Sports'a Başakşehir'in şampiyonluğu, TFF 1. Lig play-off finalinin hangi stadyumda oynanacağı ve önümüzdeki sezon stadyuma seyirci alınıp alınmayacağıyla ilgili konuştu.

''GELECEK SEZONU YÜZDE 40-35 SEYİRCİYLE OYNAMAK İSTİYORUZ''

Federasyon olarak hedeflerinin önümüzdeki sezonu seyircili oynatmak olduğunu dile getiren Nihat Özdemir, "Ana hedefimiz 2020/21 sezonunu seyircili oynatabilmektir. Stadyumların tam kapasitesinin kullanılmasını zor görüyorum. Yüzde 40, yüzde 35 kapasiteyle seyircili oynatmak en büyük hedefimiz. Devletimizin izni de gerekli." ifadelerini kullandı.

"AĞUSTOSTA KARARIMIZI VERECEĞİZ"

Net kararı ağustos ayında vereceklerini belirten Özdemir, ''Pandemi sürecinin nereye gideceğine göre de belli olacak. Salgın hastalığın şakaya gelir tarafı yok. Gerekli tedbirleri almak mecburiyetindeyiz. TFF de bu işe dahildir. Pandemi sürecinden sonra 8 haftalık Süper Lİg'de, 6 haftalık 1. Lig'de oynanan maçlar kalbimizdeydi. İki takım da sadece olay çıktı. İnşallah sona erdireceğiz. 2020/21'i düşük kapasiteli de olsa seyircili oynatmaktır. Ağustos ayında, seyircili oynatabilir miyiz ona bakacağız.'' şeklinde konuştu.

Nihat Özdemir'den 'seyirci' müjdesi

"BAŞAKŞEHİR HAK ETTİ"

Öte yandan Başakşehir'in şampiyonluğunu da tebrik eden TFF Başkanı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

''Başakşehir mutlu sona ulaştı. 4 senedir gelip gelip şampiyonlukları veriyorlardı. Bu sefer inat ettiler, direndiler ve büyük mücadele ettiler. Sonunda hakkıyla şampiyonluk kazandılar. Başta Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ'a ve yönetim kurulu yelerine, teknik direktörleri Okan Buruk'a ve yardımcılarına, tüm futbolculara canı yürekten teşekkür ediyorum. 33. hafta oynandı. Her hafta birbirinden zorlu mücadeleler oldu, pandemi dönemi oldu, uzun ayrılık dönemi oldu. Buna rağmen lige dönüş yaptılar, 33. haftada şampiyon oldular.''

Nihat Özdemir'den 'seyirci' müjdesi

"FİNAL YERİ, TAKIMLARDAN SONRA..."

TFF 1. Lig play-off karşılaşmalarıyla ilgili de konuşan Özdemir, ''Finale kalan iki takıma göre karar vermeyi planladık yönetim kurulunda, epeyi konuştuk. Olimpiyat Stadı gündemde. Kimler fianle kalacak. finale kalanlar belli odlutkan sonra karar vereceğiz. Adaletli bir karar vermeye çalışacağız. Adaletsiz bir karar vermek istemiyoruz. 29 Temmuz Türkiye Kupası finali de Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak. Orası hazır. 1. Lig playoff finali nerede oynanacak, önümüzdeki günlerde belli olacak.'' dedi.