Salah'tan Gazze'ye yardım çağrısı: İnsanlık galip gelmeli
İHA

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne zulmü sürüyor.

Son katliamında İsrail, El-Ehli Baptist Hastanesi2nde yaptığı katliam ile yüzlerce kişiyi öldürdü.

Birçok mecradan bu saldırıya tepki geldi. Futbol dünyasından da bu vahşete tepki gecikmedi.

"Gazze'nin insani yardım almasına acilen izin verilmeli."

Premier Lig takımlarından Liverpool'un yıldız futbolcusu Mohamed Salah, Gazze'de yaşananlara sessiz kalmayarak sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Sosyal medya hesaplarından video paylaşan Salah, "Böyle zamanlarda konuşmak kolay değil. Çok fazla vahşet ve kalp kırıcı şiddet var. Son hafta yaşanan gerginliklere şahit olmak çok kötü. Bütün hayatlar kutsaldır ve korunmalıdır. Buna son verilmesi lazım. Aileler birbirinden koparıldı. Gazze'nin insani yardım almasına acilen izin verilmeli. Oradaki halk, çok kötü koşullar altında." ifadelerini kullandı.

"İnsanlık galip gelmeli"

Dünya liderlerine seslenen 31 yaşındaki futbolcu, "Hastanede yaşanan görüntüler çok korkunçtu. Gazze halkının suya, yemeğe ve tıbbi desteğe ihtiyacı var. Bütün dünya liderlerini, masum ruhların daha fazla katledilmesini önlemek amacıyla bir araya gelmeye çağırıyorum. İnsanlık galip gelmeli." değerlendirmesinde bulundu.

Mısır Kızılayı İcra Direktörü Rami en-Nazar, hafta içi yaptığı açıklamada, Salah'ın Gazze halkına maddi destekte bulunduğunu açıklamıştı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)