Sergen Yalçın yeni sözleşme belirsizliği sürecini anlattı
ensonhaber.com

Beşiktaş ile uzun süren görüşmelerin ardından yeniden anlaşan Sergen Yalçın, mukavele sürecinin uzamasının kendisini mental olarak çok yıprattığını söyledi.

15 Mayıs’ta ligde, 18 Mayıs’ta Türkiye Kupası’nda şampiyonluk yaşayan, siyah-beyazlıların çifte kupalı hocası önceki gün yeni sözleşmeye imza atarken, 1 ayı aşan zaman zarfında yaşadıklarını anlattı.

Sergen Yalçın yeni sözleşme belirsizliği sürecini anlattı

"VASİYETİMİ YAZDIM"

"Mental olarak çok yoruldum. Futbol yaşamım dahil teknik adamlık dönemimde hiç bu kadar sıkıntıya girmedim, stres içinde olmadım. Üstelik Covid-19’a yakalandıktan sonra öleceğimi düşündüm. Vasiyetimi bile yazdım. Ancak moral ve motivasyonumu hep dik tutmaya çalıştım. Modumun düştüğü günler, hatta haftalar oldu.

"15 GÜN TELEFONUMU KAPADIM"

Sosyal medyada yazılan çizilenler, Beşiktaşlı yöneticilerle ters düştüğüm şeklindeki yapılan haberler beni çok üzdü. Şunu bilsinler; hepimizin ortak menfaati Beşiktaş Kulübü. Ligler biter bitmez menajer arkadaşım Hakan Korkmaz ile Çeşme’ye kaçtım. 15 gün telefonlarımı kapattım. Bu süreç içerisinde yönetimle diyalog kopukluğu da oldu."

Sergen Yalçın yeni sözleşme belirsizliği sürecini anlattı

"İLGİSİZLİK MORALİMİ BOZDU"

- Sahada kaybetmeye asla tahammülü olmayan bir yapıya sahibim. Transfer belirsizliğinden bunalıma girdim. Kafamda hep gelecek sezon vardı. Bunu düşünmekten sağlığım bozuldu.

- Sezon bitimine doğru yeni sezon için herhangi bir koordinasyon ve program yapılmamıştı.

- Mental yorgunluk ve ilgisizlik moralimi bozdu.

- Başkanımız Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulu ile ya da yönetimden birisi ile hiç sorunum yok ama buna rağmen sanki sorun var gibi gösterdiler.

Sergen Yalçın yeni sözleşme belirsizliği sürecini anlattı

"HİÇBİR TAKIMDAN TEKLİF ALMADIM"

- Beşiktaş’a gelmemde en büyük pay taraftarlarımızdır. Onlara karşı sorumluluğum vardı. Şampiyonlar Ligi’nde başarısız olmak istemiyordum. Çünkü ekonomik olarak kulüp zor durumdaydı.

- Transferler belirsizdi. Birçok oyuncu kiralıktı. Uykularım kaçtı. Yeni sezon kadrosu konusunda kaygım vardı. Hiçbir görüşme yapılmıyordu. Sinerjim düştü. Yönetim de haklıydı... Geçmiş yönetimlerin borçlarıyla, hacizleriyle uğraşıyordu.

- Hiçbir takımdan teklif almadım. Ve kesinlikle çalışmayacaktım.

Sergen Yalçın yeni sözleşme belirsizliği sürecini anlattı

"PAZARLIK YAPMADIK BAŞKAN HAKKIMI VERDİ"

- Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ beni tatilimde ve evimde yalnız bırakmadı. Onunla yaptığımız konuşmalar ve olumlu baskısı dönüş ve yeni anlaşma kararımda etkili oldu. Beni ikna etti.

- Başkan Ahmet Nur Çebi ile sorunum yok. İletişim kopukluğu oldu. Sözleşme konusunda hiç pazarlık yapmadık. O da kulübün 5 kuruşunu takip ediyor haklı olarak. Başkanımız Ahmet Nur Çebi, boş sözleşme mukavelesine hakkım olan ücreti vererek dönmemi sağladı."

Hürriyet'e konuşan Sergen Yalçın, "Beşiktaş taraftarlarının yoğun ilgisi ve evime kadar gelerek sevgi gösterisinde bulunması da fikrimi değiştirmemde önemli rol oynadı." diyerek sözlerini tamamladı.

Sergen Yalçın yeni sözleşme belirsizliği sürecini anlattı