Euro
10.1415
0.82%
Dolar
8.6364
1.3%
Altın
487.28
1.41%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
410.647
1.37%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C
  TFF: Karar, Kulüpler Birliği ile ortak alındı

  TFF: Karar, Kulüpler Birliği ile ortak alındı

  Süper Lig'in 22 takımla oynanması üzerine talepler artınca, Türkiye Futbol Federasyonu bugün bir açıklama yaparak, 21 takımla oynama kararının Kulüpler Birliği ile birlikte alındığını belirtti.
  • İHA
  • 02.08.2020 - 14:03
  • Güncelleme : 02.08.2020 - 14:03

  Koronavirüs salgını nedeniyle takımların kötü etkilendiği belirtilerek, Türkiye Futbol Federasyonu bu sezon küme düşmenin kalktığını ve ligin gelecek sezon 21 ekiple oynanacağını açıklamıştı.

  Bu gelişmenin ardından bazı kulüpler ise federasyona başvuru yaparak Süper Lig'e 1 takımın daha çıkarılması gerektiğini ve ligin 22 takımla oynanması gerektiğini belirtti.

  TFF: Karar, Kulüpler Birliği ile ortak alındı #1

  ''KARAR ORTAK ALINDI''

  Yaşanan bu gelişmelerin üzerine bugün resmi site üzerinden bir açıklama yapan TFF, Süper Lig'i 21 takımla oynama kararının Kulüpler Birliği ile ortak alındığına vurgu yaptı.

  Federasyon tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  ''Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 29 Temmuz 2020 tarihinde aldığı Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de düşmenin olmayacağına dair kararının ardından, son günlerde konunun çeşitli değerlendirmelere yol açması üzerine bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.
  Özellikle Süper Lig'de takım sayısının artırılması hususunda bazı kulüplerimiz ve yöneticileri ile bir çok kesim tarafından çeşitli görüşler ortaya atılmıştır.
  Hatırlatmak isteriz ki, Süper Lig'e çıkan son takım TFF 1. Lig Play-Off Finali'nde penaltılar sonucunda, Fatih Karagümrük takımı olmuştur.
  Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sayın Murat Sancak, finalin kaybedilmesi sonrasında Fatih Karagümrük'ü tebrik ederek, sonucu kabul ettikleri yönünde değerlendirmede bulunmasına rağmen, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar'ın sosyal medyadan Süper Lig'in 22 takımla oynanması ve Adana Demirspor'un Süper Lig'e alınması yönünde "ilgili yerlerle görüştüğünü" ifade etmesi maksadını aşmaktadır.
  Bu tarz söylemler, kamuoyunda farklı yorumlara ve beklentilere yol açmakta, aynı zamanda Türk futboluna zarar vermektedir.
  Şunu önemle ifade etmek isteriz ki, TFF Yönetim Kurulu, Süper Lig'de 2020-2021 sezonunun 21 takımla oynanmasına; Kulüpler Birliği'nin ligden düşmenin kaldırılmasına yönelik ortak talebini değerlendirerek karar vermiştir.''

  TFF: Karar, Kulüpler Birliği ile ortak alındı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir