TFF'den İstanbulspor'a yüksek fiyattan bilet satma cezası: 1.2 milyon lira
ensonhaber.com

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İstanbulspor'a, Galatasaray maçında sarı-kırmızılı taraftarlara yüksek fiyatta bilet sattığı için rekor bir ceza verdi.

Yapılan açıklamada, "1-İSTANBULSPOR A.Ş.'nin, 26.09.2023 tarihinde oynanan İSTANBULSPOR A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, rakip kulüp seyircisine kendi seyircisine uyguladığı en düşük bilet fiyatının yüzde 30'undan fazla fiyat uygulanarak satılmasından dolayı FDT'nin 49/2. maddesi uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 1.200 .000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir." denildi.

1.2 milyon lira ceza

Kendi taraftarına 626 TL'den bilet satan İstanbulspor, Galatasaray taraftarına maksimum 813,8 TL'den bilet satabilecekken 905 TL'den bilet satışı gerçekleştirdi.

İstanbulspor, 91,2 TL aşım nedeniyle 1.2 milyon TL ceza aldı.

Normal maçlarını Esenyurt'ta oynuyor

İstanbulspor, normal sezon maçlarını İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bulunan Necmi Kadıoğlu Stadyumu'nda oynuyor.

Galatasaray karşılaşmasını ise Atatürk Olimpiyat Stadı'na aldıran İstanbul ekibi, maç biletlerine ise yüksek bir zam yapmıştı.

Esenyurt'taki maçlara 50 ila - 100 liradan bilet satılırken, Olimpiyat Stadyumu'nda bu rakam 900-1000 lira civarında seyretti.

3 büyükler ile yapılan karşılaşmalarda fiyat değişikliğine giden takımlar son zamanlarda dikkat çekiyordu.

Süper Lig'deki birçok ekip, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında bilet fiyatlarını çok yüksekten satışa sunuyordu.

TFF, bu ceza ile birlikte buna engel olmaya çalışacak.