Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
238.449
1.08%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C
  Übeyd Adıyaman: Şikeci sözü kaldırılacak bir yük değil

  Übeyd Adıyaman: Şikeci sözü kaldırılacak bir yük değil

  Süper Lig'in 18. haftasında deplasmanda Galatasaray'a 6-0 kaybeden Gençlerbirliği'nde kaleci Übeyd Adıyaman maçın ardından yaptığı paylaşımla eleştirilere cevap verdi.
  • Haber Merkezi
  • 10.01.2021 - 12:30
  • Güncelleme : 10.01.2021 - 13:19

  Süper Lig kariyerinde ilk maçına Galatasaray karşısında çıkan 23 yaşındaki Übeyd Adıyaman, maçın ardından Instagram hesabından bir mesaj yayınladı. Mesajda eleştirilere cevap veren kaleci, üzgün olduğunu belirtti.

  Übeyd Adıyaman'nın açıklamaları:

  "Öncelikle herkese hayırlı geceler, sağlıklı günler dilerim. Bugün ki aldığımız kötü sonuç ve bana güvenen herkesin güvenini boşa çıkardığım için çok üzgünüm. Yıllarca hayalini kurduğum o an bugün bana nasip oldu.

  O anımdaki halimi anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Çoğu futbolcu abim ve kardeşlerim bunu yaşamıştır, adım gibi biliyorum. Bugün ki sonucun böyle olmasına en büyük etkenin ben olduğumu da biliyorum. Hiçbir bahanenin arkasına da sığınmayacağım; yaşım gençti, ilk maçımdı gibi cümleler yazmayacağım. Bugün ki yaptığım bütün yanlışlardan, hatalardan dolayı öncelikle bana güvenen herkesten, gaha sonra tüm futbol camiasına ve futbol sevdalılarına, kendi adıma özürü bir borç bilirim.

  Übeyd Adıyaman: Şikeci sözü kaldırılacak bir yük değil #1

  "TEK TEK ÖZÜR DİLİYORUM"

  Hepinizden tek tek özür diliyorum. Gündemin böyle olmasına sebebiyet veren benim. Ama şunları da dile getirmek istiyorum. Bir çok hayallerle çıkılan maçı bu şekilde bitirmek gerçekten çok acı verici. Maçtan sonra aldığım mesajlar... Anneme, nişanlıma yazılan ağza alınmayacak şeyler söyleyen vicdanlar lütfen kendini benim yerime koysun. Acıtasyon yapmıyorum. Ben babasız, annemin canla başla çalışarak helal para kazanarak bizi büyütmesiyle buralara kadar geldim.

  "ŞİKECİ DİYE DAMGA VURDUNUZ"

  Babasız büyüyen, yokluk gören çoğu insan bilir babasız büyümenin ne demek olduğunu. Ben bugün hatamın büyük olduğunu biliyorum ama siz abilerime kardeşlerime sesleneniyorum; ilk maçına çıkan, heyecandan eli ayağı titreyen bu kardeşinize şikeci diye damga vurdunuz. Bir şeye açıklık getirmek istiyorum. Biliyorum çoğu yerde 13-14 yaşlarında alt yapıda oynarken attığım tweetler gündem olmuş. Ben ülkemizi gururla temsil eden bütün büyük takımlarımız için bir çok tweet attım. Ama herkes işine geldiği gibi yorum yapmış.

  Übeyd Adıyaman: Şikeci sözü kaldırılacak bir yük değil #2

  "KALDIRILACAK BİR YÜK DEĞİL"

  Yer bildirimlerim gündem olmuş. O tweetleri lütfen attığım tarihte oynadığım maçlara bakarak eleştirsinler. Çocukluk hevesimizdi hepsi, bir çoğumuzda kullanmışızdır. Ama çocukluk zamanımda yazdığım şeyler yüzünden şikeci damgası yemek gerçekten kaldırılıcak bir yük değil.

  Bunları yazmak zorundaydım. Yazdıklarımdan alınan incinen birileri olduysa tekrardan özür dilerim. Herkese sağlıklı, hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir ömür dilerim."

  Übeyd Adıyaman: Şikeci sözü kaldırılacak bir yük değil #3

  Übeyd Adıyaman: Şikeci sözü kaldırılacak bir yük değil #4

  Übeyd Adıyaman: Şikeci sözü kaldırılacak bir yük değil #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir