Fenerbahçe Olağan Mali Genel Kurul toplantısında kongre üyesi Mehmet Seyfettin Gürel'in yaptığı konuşma büyük tepki çekti.

Kürsüye çıkan Gürel yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

Uğur Dündar görevini bırakmayacaksın. Ali Koç, Fenerbahçe'yi şampiyon yapmadan buradan gitmeyeceksin. Kimse sana burada operasyon çekemez. Fenerbahçe Spor Kulübü, Ali Koç'a haksızlık ediyor. Daha önce de Aziz Yıldırım'a Ali Şen'e haksızlık ettik. Arkadaşlar olayın farkında değilsiniz."

Bu sözleri sonrası salonda büyük bir uğultu yükseldi. Salondaki uğultular yükselince Gürel, konuşmasının tamamını yapamadan teşekkür ederek kürsüden indi.

Uğur Dündar ıslıklandı: Burası CHP gençlik kolları değil

Öte yandan Uğur Dündar ise salonda sık sık protesto edildi.

Bu konuşmanın ardından da Divan Kurulu Başkanı Dündar'a hem salonda hem de sosyal medyada "Fenerbahçe'yi siyasete karıştırma. Burası CHP'nin gençlik kolları değil." şeklinde eleştiriler geldi.

Önce istifa ettiğini açıkladı

Uğur Dündar canlı yayınlanan kongrede açıklama yapmak yerine yerine şu tweet'le görevi bıraktığını duyurdu:

Hayat felsefem hep onurlu yaşamak,çocuklarıma şerefli bir soyadı bırakmak oldu. Yüksek Divan Kurulu Başkanlığını da Cumhuriyetin Feneri olduğu için kabul ettim. Bugün de bu görevi bırakmaya karar verdim. Ölünceye kadar Mustafa Kemal'in askeri olacağım, bedeli neyse ödeyeceğim.

Oylama yaptı, istifasını geri çekti

Toplantının ilerleyen bölümünde söz alan Uğur Dündar, kendisinin siyaset yapmadığını savunurken göreve devam edip etmemesini oylamaya sundu.

Bana siyaset yapma diyenler, 'İktidara yağcılık yap' diyor.' Ben ölene kadar doğru söyleyeceğim. Yeri gelir iktidarı, yeri gelir muhalefeti eleştiririm. Devam etmemi isteyenler el kaldırsın.

Daha sonrasında Uğur Dündar'ın göreve devam etmesi oy çokluğuyla kabul edildi ve Divan Kurulu Başkanı, istifa kararından vazgeçti.