Bosna Hersek Milli Futbol Takımı, Faruk Hadzibegic'le yollar ayrıldı
AA

Avrupa Şampiyonası EURO 2024 Elemeleri'nde istikrarsız sonuçlar alan Bosna Hersek'te teknik direktör ayrılığı yaşandı.

NFSBIH'ten yapılan açıklamada, ocak ayından bu yana Bosna Hersek Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü üstlenen Faruk Hadzibegic'in artık bu görevi yürütmeyeceği ifade edildi.

"Gelecek kariyerine başarılar diliyoruz"

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Bu sabah NFSBIH Başkanı Vice Zeljkovic ve Hadzibegic'in yaptığı toplantı neticesinde karşılıklı iş birliğini sonlandırma kararı alındı. NFSBIH olarak Hazdibegic'e bu zamana kadar takım için yaptıklarından ötürü teşekkür ediyor ve gelecek kariyerine başarılar diliyoruz.

Aldığı mağlubiyetler ayrılmasında etkili oldu

Yerel medyada ise Hadzibegic'in ayrılmasında 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemelerinde Slovakya, Portekiz ve Lüksemburg karşılaşmalarında alınan üç mağlubiyetin etkili olduğu aktarıldı.

Bosna Hersek Milli Takımı'nı 1999'da da çalıştıran 65 yaşındaki Hadzibegic, 2005'te Gaziantepspor, 2006'da Diyarbakırspor ile Denizlispor'da teknik direktörlük yapmıştı.

Ocak ayında yeniden Bosna Hersek Milli Takımı'nın başına getirilen Hadzibegic, 20 Haziran'da EURO 2024 Elemeleri J Grubu'nda Lüksemburg'a 2-0 kaybedilmesi sonrası taraftarlardan büyük tepki görmüştü.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)