Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu, A Milli Takım kadrosundan çıkartıldı
ensonhaber.com

Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu, A Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada Cengiz Ünder'in, daha önceden yapılan planlama kapsamında A Milli Futbol Takımımızın Almanya ve Galler ile oynayacağı maçların aday kadrosundan çıkartıldığı belirtildi.

Hakan Çalhanoğlu'nun geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu ve hamile olan eşinin doğumunun çok yaklaşması nedeniyle teknik heyetin kararıyla aday kadrodan çıkarıldığı açıklandı.

"A Milli Takımımızın aday kadrosunda değişiklik yapıldı"

İşte Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama:

Almanya ile 18 Kasım’da deplasmanda oynayacağı özel maç için bugün Berlin’e yolculuk edecek A Milli Takımımızın aday kadrosunda değişiklik yapıldı.

Milli futbolcularımızdan Cengiz Ünder, yeni teknik heyetimizin antrenman metotlarını ve futbol felsefesini bizzat deneyimlemesi ve takım arkadaşlarıyla birlikte çalışması amacıyla, İstanbul’da dört günlük bir kamp dönemi geçiren A Millî Takımımızın Almanya ve Galler maçları aday kadrosuna davet edilmiş, daha önceden yapılan planlama kapsamında da kafilenin Berlin’e hareketinden önce kamp kadrosundan ayrılmıştır.

Takım kaptanımız Hakan Çalhanoğlu ise, A Milli Takımımızın dün ve bugün yapmış olduğu antrenmanlarda, geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle yer alamamıştır. Tıbbi durumunun yanı sıra, bebek bekleyen eşinin doğumunun çok yaklaştığı bilgisi de değerlendirilen milli oyuncumuz, teknik heyetimizin kararıyla A Millî Takımımızın aday kadrosundan çıkarılmıştır.