Kuntz: Hala iddiamız devam ediyor
ensonhaber.com

Milli Takımımız, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu yedinci maçında Norveç ile 1-1 berabere kaldı.

Maçın ardından teknik direktör Stefan Kuntz, açıklamalarda bulundu.

Kunt açıklamalarında, "Hayal kırıklığımız biraz kısıtlı. Elbette bir zaferle ayrılmak isterdik ki umut filizimiz daha hızlı büyüyebilsin. Bu filizimiz hala küçük halde. Maç öncesi oyuncularıma, gerek bedenen gerek ruhen her şeyi ortaya koyarlarsa beni memnun edeceklerini söyledim, gördüğüm kadarıyla bunu yaptılar. Hızlı bir başlangıç yaptık, planladığımızı hızlı gerçekleştirdik, golü bulduk.

Kuntz: Hala iddiamız devam ediyor

"TAKIM İÇERİSİNDE HALA GÜVENSİZLİK VAR"

Bunun ardından oyun üzerindeki kontrolü kaybettik çünkü Norveç çok iyi alan paylaştı. Bize zorluk oluşturdular. Devre arasında takımda bazı ufak değişiklikler yaptık, ikinci yarının başında oyunu yine kontrole aldık, 70. dakikaya kadar kontrol altında tuttuk. Birkaç gol fırsatı da yakaladık. Tabii ki takım içerisinde hala güvensizlik var. Bedenen maç içerisinde gücümüz de tükenmeye başladığında Norveç maalesef birkaç şans buldu. Genel itibarıyla adil bir beraberlik sonucuyla yetinmek durumundayız."

Kuntz: Hala iddiamız devam ediyor

"ANTREMANLARDA GELİŞTİRMEMİZ GEREKEN YÖNLER VAR"

Norveç’in duran toptan bulduğu golle ilgili değerlendirme yapan Alman teknik adam, "Duran topları ve taç atışlarını çalışmıştık. İlk 3-4 korneri iyi savunduk. Gole sebep olan köşe vuruşunda yeterince hızlı dışarıya kayıp orta yapılmasını engelleyemedik. Bu noktada biraz daha çalışmalıyız. Genel itibarıyla defansımızı beğendim. Ekibimizin öz güveni en yüksek durumda değil ama genel olarak çıkardıkları işlerden memnunum. Antrenmanlarda geliştireceğimiz yönler var." şeklinde konuştu.

Kuntz, takıma kısa sürede elinden geleni verdiğini aktararak, "Ben burada bulunduğum üç günde elimden geleni yaptım. Önemli olan önümüzdeki üç maçta 9 puan toplamak. Çünkü eleme turlarından çıkabilmek için kapı bir kez daha aralanacak olursa, o kapıdan geçmeye hazır olmalıyız." değerlendirmesinde bulundu.

Kuntz: Hala iddiamız devam ediyor

"TAMAMEN DOLU BİR STAT GİBİ DESTEKLEDİLER"

Tribünlerin yarı yarıya dolmasına rağmen taraftarların kendilerine büyük destek verdiğinin altını çizen Kuntz, şöyle konuştu:

"Tamamen dolu bir stat gibi oyuncuları desteklediler. Burada yapmak istediğimiz şey genç ve tecrübeli oyuncular arasında denge tutturmak. İşimiz kolay olmadı. Fenerbahçe’nin kalecisini aldım deseydim herkes memnun olurdu ama kalecimizin başarılı olduğunu söylemem gerek. Berat ve Berkan da aynı şekilde ilk milli maçlarını iyi oynadılar. Caner’i de yeniden oynattık. Genç ve deneyimlileri oynatmam gerekiyor ki önümüzdeki üç maç için dengeyi nasıl tutturacağımı bileyim.”

Kuntz: Hala iddiamız devam ediyor

"TÜRKİYE İÇİN YENİ OYUNCULAR ARAYACAĞIM"

Kuntz, “Takımda temel olarak ne gibi değişiklikler yapmak istiyorsunuz?” sorusunu ise, “Üç maçın ardından konuşalım, 4 gündür takımla çalıştım, o yüzen çok bir şey söyleyemiyorum. Çok sayıda maç izlemeye devam edeceğim, Türkiye için yeni oyuncular arayacağım. Bir teknik direktör olarak en büyük eksikliğini hissettiğim şey milli takımla çok az çalışmak. Dış kanatlardan bindirme ile oynadık, çapraz uzun toplar attık, onlar da iyiydi. Orta sahada paslaşma konusunda çok net paslar atamadık. Bunlar çeşitli mevkilerle alakalı. Bu pasları doğru atma konusunda öz güvenin de payı var. Biraz daha vakit vermemiz gerekecek. Takımıma şunu göstermek istiyorum, biz kendi Türk stilimizi bulacağız bu da başarıya giden yoldaki en önemli kozumuz olacak.” şeklinde yanıtladı.