İHA

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu üçüncü maçında yarın Galatasaray’ın konuğu olacak Alman ekibi Bayern Münih’in Hollandalı futbolcusu Matthijs de Ligt, İstanbul’da bir otelde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yarınki maç öncesi fiziksel olarak iyi durumda olduklarını vurgulayan de Ligt, şu ifadeleri kullandı:

Elbette bazı durumlar vardır ki mücadele etmeniz gerekir. Fiziksel olarak hazır olduğumu söyleyebilirim. Kendimi iyi hissediyorum.

"İyi mücadele etmemiz gerekiyor"

Galatasaray’a karşı mücadele etmenin her zaman zor olduğunu dile getiren 24 yaşındaki futbolcu, şu şekilde konuştu:

Zorlu bir takım, elbette zor bir maç olacak. Galatasaray’ın tecrübeli bir takım olması nedeniyle iyi mücadele etmemiz gerekiyor. Zorlu bir maç bizi bekliyor.

"Saha içi organizasyonumuz iyi seviyede"

Son haftalarda iyi mücadele verdiklerini de belirten de Ligt, açıklamlarına şöyle devam etti:

Saha içi organizasyonumuz iyi seviyede. Bütün takım elinden geleni yapıyor. Birçok yeni oyuncumuz var. Kim Min-jae’nin diğer oyuncularla vakit geçirmesi gerekiyor, saha içi uyumumuzu arttırmak için

"Neuer’den eksik şekilde mücadele etmek iyi değildir"

37 yaşındaki file bekçisi Manuel Neuer’in sakatlığı hakkında ise Matthijs de Ligt, şunları dedi:

Neuer’den eksik şekilde mücadele etmek iyi değildir. Böylesine iyi bir seviyede, dünya futbolunda ikon haline gelmiş kalecinin kadroda olmaması bizi üzüyor ama inanıyorum ki eski performansını yakalayarak dönecektir. Rakibimiz çok kaliteli bir oyun oynuyor. Kendi oyununu oynamaya çalışan bir rakibe karşı oynayacağız. Bizler de bu maça iyi hazırlandık.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)