Euro
15.3461
0.19%
Dolar
13.5420
0.09%
Altın
788.7560
-0.09%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
573.459
0.21%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  Sergen Yalçın'ın istifa sorusuna cevabı

  Sergen Yalçın'ın istifa sorusuna cevabı

  Dortmund'a 5-0 mağlup olan Beşiktaş'ta Sergen Yalçın, istifa sorusuna "Üzgünüz, böyle olmasını istemezdik. İyi yerlerde olmak ve kupalar kazanmak isterdik" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 08.12.2021 - 01:44
  • Güncelleme : 08.12.2021 - 11:15

  Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Borussia Dortmund'a 5-0 yenildiği maçın ardından teknik direktör Sergen Yalçın'dan açıklama geldi.

  Sergen Yalçın, "Kötü bir Şampiyonlar Ligi geçirdik, üzgünüz. 11'e 10 kaldıktan sonra çok daha zor oldu. Hafta sonunu düşünerek bazı oyuncuları dinlendirdik. Kendi açımızdan çok ders alacağımız, şapkamızı önümüze alıp düşüneceğimiz bir tablo oldu. İnşallah sonrası daha iyi olur." sözlerine yer verdi.

  Yalçın basın toplantısında, “Çok iyi takımlarla oynadık, 10 kişi kaldıktan sonra işler daha da zorlaştı. Basit hatalar yaptık ve basit goller yedik. İlk yarıda kolay mağlup olacağımız bir oyun yoktu. Ancak basit hatalar bu tip turnuvalarda cezalandırılır. İstemediğimiz şekilde bitirdik. Futbolda her şey insanın başına gelebiliyor. Bazen işler zorlaşıyor. Camia olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Şampiyonlar Ligi bizi psikolojik olarak etkiledi. İnşallah toparlanırız diye düşünüyorum." dedi.

  Sergen Yalçın ın istifa sorusuna cevabı #1

  İSTİFA SORULDU

  “İstifayı düşünüyor musunuz?” sorusuna Yalçın, “Sezon başında bunların olacağını söyleseler, inanmazdık. Geçen sene çok zordu ama oyuncular harika işler yaptı. Kadromuzu güçlendirdik ama kağıt üstündeki şeyler, sahaya bazen yansımıyor. Sonuçlar, vücut dili ve motivasyon olarak sıkıntılar yaşıyoruz. Sorumlusu benim. Bu süreç camiaya zarar vermemeli. Burasının sağlıklı kalması gerekiyor, iyi gitmesi gerekiyor. Şu ana kadar sağlıklı kalmadı. Bizim açımızdan da iyi gitmiyor. Üzgünüz, böyle olmasını istemezdik. İyi yerlerde olmak ve kupalar kazanmak isterdik. Şu ana kadar bunu beceremedik. İnşallah toparlarız.” cevabını verdi.

  Sergen Yalçın'ın istifa sorusuna cevabı VİDEO

  Sergen Yalçın ın istifa sorusuna cevabı #2

  “ŞAMPİYONLAR LİGİ ÇOK ZOR”

  Yalçın açıklamasına, “Sanırım birkaç sene Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılamayacağız. Çok zor bir organizasyon, kura çekildiğinde de bunu söyledim. Konuşulacak çok şey var. Ancak şu an bunları konuşmak doğru olmaz. İşler kötü giderken bahane üretmek benim tarzım değil. Sorumluluk bana ait. İnşallah en kısa sürede toparlanır.” şeklinde devam etti.

  Sergen Yalçın ın istifa sorusuna cevabı #3


  Görüş Bildir