ensonhaber.com

ile Trabzonspor'un karşı karşıya geleceği Türkiye Kupası final maçı yarın yapılacak.

Atatürk Olimpiyat Stadı'nın ev sahipliği yapacağı final müsabakası, saat 20.45'te başlayacak. Karşılaşmada hakem Ali Şansalan düdük çalacak.

Şansalan'ın yardımcılıklarını Serkan Ok ve Serkan Olguncan yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Burak Pakkan olacak.

Müsabaka öncesinde Beşiktaş Teknik Direktörü Serdar Toraktepe ile kaptan Necip Uysal ve Trabzonspor'un çalıştırıcısı Abdullah Avcı'yla kaptan Uğurcan Çakır, basın toplantısında bir araya gelerek ortak açıklamalar yaptı.

"Sadece futbolun konuşulduğu bir maç olur inşallah"

Beşiktaş'ın başında yer alan Serdar Topraktepe, sözlerine şu şekilde başladı:

Sadece futbolun konuşulduğu bir maç olur inşallah. Beşiktaş her zaman şampiyonlukları kovalar ama bu sene biraz geride kaldık. Kupayı kazanıp taraftarlarımızı bir nebze olsun mutlu etmek istiyoruz.

"Bütün futbolcularımız yarın oynamak istiyorlar"

Takımdaki oyuncuların son durumu hakkında bilgi veren Topraktepe, şunları dedi:

Muleka ve Ghezzal 2 gündür idmana çıkıyorlar. Rashica'nın bir sıkıntısı vardı ama o da bugün idmana çıktı. Bütün futbolcularımız yarın oynamak istiyorlar.

"Beşiktaş'ın başında olmak hem çok heyecanlı hem çok stresli"

Serdar Topraktepe, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Beşiktaş'ın başında olmak hem çok heyecanlı hem çok stresli, çok zor bir görev. Hocalık boyutunda inşallah yarın kazanırsak kupa kazanmanın anlatılacak bir duygu olmadığını düşünüyorum.

"Necip, Beşiktaş için çok önemli bir oyuncu"

Necip Uysal'a övgülerde bulunan Topraktepe, şöyle konuştu:

Necip, Beşiktaş için çok önemli bir oyuncu. Hiçbir zaman 'Ben oynamam' dediğini görmedim. Beşiktaş'ta olması bizim için büyük bir şans.

"Kupayı almak istiyoruz"

Necip Uysal ise sözlerine şöyle başladı:

Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Trabzonspor'a iyi hazırlandık. Yarın da çıkıp kupayı almak istiyoruz. Bu sene taraftarlarımız çok iyi atmosferler yarattı ama karşılığını veremedik. Yarın onları sevindirmek istiyoruz.

"Sezonun en önemli maçına çıkacağız"

Beşiktaş kaptanı, sezonun en önemli maçına çıkacaklarını söyledi.

Bizim için sezonun en önemli maçına çıkacağız. Çok kötü bir sezon geçiriyoruz. Bütün arkadaşlarım bunun farkında. Trabzonspor'u iyi çalıştık ve bir kupa var elimizde. Trabzonspor'a başarılar diliyorum. Taraftarın desteği hep arkamızdaydı, yarın da o desteği bekliyoruz ve sahada her şeyimizi vereceğiz.

"Kazanırsam Beşiktaş'taki 9. kupam olacak"

Necip, Beşiktaş'taki 9. kupasını kazanabileceğini söyledi.

Kazanırsam Beşiktaş'taki 9. kupam olacak. Türkiye'de 100 maç iyi oynasanız bir sonraki maçta sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Ben bunlara bakmıyorum, işime bakıyorum.

"Trabzonspor 9, Beşiktaş 10 kez kazanmış bu kupayı, eşitlemek istiyoruz"

Teknik Direktörü da şu açıklamaları yaptı:

Final oynamak harika bir şey. 159 takım arasından 2 takım finalde şu anda. Tabii ki kazanmak istiyoruz. Trabzonspor 9, Beşiktaş 10 kez kazanmış bu kupayı, eşitlemek istiyoruz. Ahmet Suat Özyazıcı gibi Trabzonspor ile bütün kupaları alan teknik direktör olarak anılmak istiyorum. Karşımızda bu ülkenin en değerli takımlarından Beşiktaş var. İyi bir mücadele olacak. Analizleri yaptık. Bireysel olarak yetenekli oyuncuları var. Bizde takım anlayışı biraz daha iyi gibi. Final oynamak çok değerli. Üslubumuzun çok karışık olduğu bu dönemde kaybedenin kazananı alkışladığı bir akşam olmasını diliyorum.

"Final oynamak herkes için değerlidir"

Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

Final oynamak herkes için değerlidir, herkes kazanıyor aslında. Kaybeden de madalya alıyor maç sonunda. Yarıştığım tüm kategorilerde oyunu ve oyuncuyu geliştirmeye çalıştım ve bu işin mükafatı olan kupaları kazanmaya çalıştım. Final oynayan her takım başarılıdır. Futbolun iyileştirme gücünün dışına çıkmayalım lütfen, üslubumuza dikkat edelim. Bu hafta bitince herkes transferleri konuşmaya başlayacak ve yarış devam edecek.

"6 aydır gelecek sezonun planlamasını yapıyoruz"

Gelecek sezonun planlamasını yaptıklarını belirten Avcı, şu değerlendirmeyi yaptı:

6 aydır gelecek sezonun planlamasını yapıyoruz. Transferlerin yüzde 50'si bitti şu an itibarıyla. Kupayı kazandığınızda kendimizi daha cüretkar hissedebiliyorsunuz. Umarım bunu kullanabiliriz.

"Necip ile 7 ay çalışma fırsatı buldum, harika bir insan"

Necip'i öven Avcı, şu sözleri sarf etti:

Necip ile 7 ay çalışma fırsatı buldum, harika bir insan. Bir tanesi de bizim yanımızda (Uğurcan). Altyapımızdan gelmiş ve şu an takım kaptanlığı yapıyor. Bu oyunculara ülke olarak sahip çıkmamız gerekiyor.

"Nisan ayından beri ne yaptığını bilen bir Trabzonspor var"

Uğurcan Çakır ise şu ifadeleri kullandı:

Nisan ayından beri ne yaptığını bilen bir Trabzonspor var. Beşiktaş'a saygı duyuyoruz ülkemizin büyük bir camiası. Hocamızın da dediği gibi fair-play çerçevesinde bir maç olur umarım. Mert ağabeyi çok seviyorum, EURO'da kimin oynayacağının önemi yok. Finale de öyle bakmamak gerekir. Sonuçta Trabzonspor ile Beşiktaş maç yapacak.

"Bu sene özelinde üçüncülük ve kupa hedefimiz vardı"

Uğurcan, kupayı kazanmak istediklerini söyledi.

Futbolun konuşulduğu bir maç olmasını umuyorum. Bu sene özelinde üçüncülük ve kupa hedefimiz vardı. İnşallah kupayı kazanan taraf biz oluruz.

İki takımdan ortak fotoğraf

Basın toplantısının sonrasında ise iki takım birlikte kupayla poz verdi.

Verilen bu fotoğrafın ardından ise Süper Kupa'da ezeli rakipler Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ortak açıklama yapmaması geldi.