Petrol
97.94
-0.07%
Euro
18.4129
0.07%
Dolar
17.944
0.07%
Altın
1.039
-0.03%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.303
-0.72%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Adıyaman'ın tarihi yerlerini duvarlara resmeden öğretmen

  Resim öğretmeni Ziyaettin Dokumacı, Nemrut Dağı ve 1800 yıllık geçmişi olan Cendere Köprüsü gibi tarihi, turistik zenginlikleri köprü ayakları ve trafolara resmediyor.
  • AA
  • 25.10.2020 - 07:59
  Adıyaman'ın tarihi yerlerini duvarlara resmeden öğretmen

  Yaşadığı şehrin güzelleşmesine katkı sağlamak ve kente gelen turistlerin dikkatini çekmek isteyen resim öğretmeni Ziyaettin Dokumacı, çalışma başlatmaya karar verdi. Dokumacı, bu kapsamda, uygun yerlerdeki köprü ayağı, trafo duvarı gibi yerleri resimleriyle süslemek için Adıyaman Belediyesi yetkilileriyle irtibata geçti.

  KALENİN ÇEVRESİNDEKİ MERDİVENLERLE BAŞLADI

  Projeyi beğenerek katkı verme kararı alan belediye yetkilileri, Dokumacı'ya gerekli malzemeleri temin edip, yanına da yardımcı olması amacıyla bir personel tahsis etti. Hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan Dokumacı, Adıyaman Kalesi'nin çevresindeki merdivenleri renklendirdi.

  Adıyaman ın tarihi yerlerini duvarlara resmeden öğretmen #1

  NEMRUT DAĞI İLE CENDERE KÖPRÜSÜ'NÜ RESMETTİ

  Çeşitli resimlerle duvarları süsleyen Dokumacı, UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Nemrut Dağı ile yaklaşık 1800 yıllık geçmişe sahip olan Cendere Köprüsü gibi kentin en önemli tarihi ve turistik zenginliklerini de uygun bulduğu yerlere resmetti.

  "YAŞADIĞIM KENTİ TANITMAK İSTEDİM"

  Çalışmalarını sürdüren Dokumacı, yaşadığı şehri tanıtmak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu söyledi. Kentin çok sayıda tarihi zenginliği bulunduğunu anlatan Dokumacı, "Bu değerlerin kent içinde de görünür olmasını istedim. Boş zamanlarımı değerlendirerek boş duvarlara resimler yapıyorum. Memleketime bir nebze de olsa katkı sağlamak adına böyle bir çalışma yapıyorum." dedi.

  Adıyaman ın tarihi yerlerini duvarlara resmeden öğretmen #2

  "KENTİ GÜZELLEŞTİRİYOR VE TANITIYORUZ"

  Adıyaman Belediyesinin de çalışmasına katkı vermesinin kendisini çok mutlu ettiğini aktaran Dokumacı, "Bana hem malzeme hem de yardımcı olması için bir personel verdiler. Çok duyarlı davrandılar. Çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

  Dokumacı, resim yaptığı bölgeden geçenlerin dikkati çekmeyi başardığını dile getirerek "Bir yandan kenti güzelleştirirken bir yandan da kültür varlıklarını tanıtmış oluyoruz." ifadesini kullandı.

  Adıyaman ın tarihi yerlerini duvarlara resmeden öğretmen #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir