Euro
15.2549
0.07%
Dolar
13.4335
0.06%
Altın
793.6400
-0.27%
Borsa
2,049.38
0.36%
Bitcoin
568.334
-0.08%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C

  Darağacında Üç Fidan siyasi olmayacak

  49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi basınla buluştu.
  • 10.10.2012 - 09:04
  Darağacında Üç Fidan siyasi olmayacak

  Darağacında Üç Fidan siyasi olmayacak #1

  Jüri üyelerinin oturdukları yerlerin ön kısmında isimlerin yazılı olduğu kartlarda Erdoğan soy ismini kullanmayan Belçim Bilgin, Atilla Dorsay'ın, kendisini takdim ederken Erdoğan soy isminin eklenip eklenmesini istemediği şeklindeki soruya ise kullanmak istemediği cevabını verdi. Cem Özer ise, konuşmasında Darağacında Üç Fidan isimli eseri filmleştirmek için son aşamaya geldiğini açıkladı.

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKSAV Şeref Kurulu Üyesi Mustafa Akaydın, Jüri Başkanı Istvan Szabo, Jüri Üyeleri Claudie Ossard, Barbara Hollender, Jacques Van Heijningen, Belçim Bilgin ve Cem Özer'in hazır bulunduğu basın toplantısında, Cem Özer, üç gencin idamını anlatan Darağacında Üç Fidan isimli eseri filmleştirmek istediğini açıkladı.
  Jüri üyelerinin takdimi sırasında Belçin Bilgin'e, eşi Yılmaz Erdoğan'ın soy isminin eklenip eklenmemesi konusundaki fikrini soran Atilla Dorsay, Belçim Bilgin tarafından 'Eklenmesin' cevabını aldı. Bunun üzerine Atilla Dorsay, Belçim Bilgin'in kariyerini yalnız sürdürmek ve önemli bir Türk sinema figürü, oyuncu, yönetmen olan Yılmaz Erdoğan'ın soy ismini kullanmadan devam ettirmek istediğinin anlaşıldığını ifade etti.

  Belçim Bilgin de, bugüne kadar Yılmaz Erdoğan ile hiçbir projenin içinde olmadıklarını ancak yaklaşık 4 aydır çekimleri devam eden ve sonuna geldikleri 'Kelebeğin Rüyası' isimli Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği filmde birlikte oynadıklarını ve böylece ilk kez bir projede birlikte yer aldıklarını açıkladı.

  CEM ÖZER'İN HAYALİ

  Oyuncu Cem Özer ise, kariyeriyle ilgili bir soruya 'Yaramaz adam' olarak cevap verdi. Bir sanatçının kariyeri ve meslek hayatı ne kadar uzun olursa, anlatmanın o kadar kısa olacağını, kısa olan kariyerleri anlatmanın ise daha uzun süre alacağını söyleyen Cem Özer "Uzun kariyerlerde bazı şeyler unutulur, kısaca yaramaz adam diyelim" dedi.

  Konuşmasında uzun süredir hayalini kurduğu bir projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Cem Özer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Artık tünelin sonuna geldik, ışık göründü, üç gencin idamının anlatıldığı Nihat Behram'a ait Darağacında Üç Fidan isimli eseri filmleştirmek istiyorum. Çünkü Türkiye'nin bu üç gence borçlu olduğunu düşünüyorum ancak bu film asla siyasi bir film olmayacak. Sadece suçsuz üç gencin sebepsiz yere asılması ve dramları anlatılacak. Şu an en büyük hedefim bu."


  Görüş Bildir