Petrol
114.24
2.81%
Euro
17.5667
0.56%
Dolar
16.3528
-0.07%
Altın
973.04
-0.18%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
488.251
0.12%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Eurovision yerine Asiavision'a katılacağız

  TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Eurovision yerine Asya Pasifik Yayın Birliği Yarışması'na katılacaklarını duyurdu. Yarışmaya Manga grubu ile katılınacak.
  • 06.09.2014 - 08:57
  Eurovision yerine Asiavision'a katılacağız

  Eurovision yerine Asiavision a katılacağız #1

  Denizli’de bugün Sabah saatlerinde, Uluslararası Sözlü Müzik Festivali için tanıtım toplantısı düzenlendi. Bu yıl 10- 13 Eylül tarihleri arasında 5’incisi düzenlenecek festivalin Çamlık Ofis’te düzenlenen tanıtım toplantısına, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Ak Parti Denizli milletvekilleri Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan ve çok sayıda daire müdürü katıldı.

  ''ÖZÜR DİLEDİLER ANCAK ÖZÜR YETERLİ OLMUYOR TABİ''

  TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, toplantıda bir soru üzerine bu sene Eurovision’a katılmayacaklarını belirtip, "Avrupa Yayın Birliği Başkanı bize gelerek kameralar önünde özür diledi. Ancak, özür yeterli olmuyor tabi. Bizim eleştirdiğimiz hükümlerle ilgili ciddi bir düzeltme yapılmadı" diye konuştu. Şahin, Eurovision yerine Asya Pasifik Yayın Birliği Müzik Yarışması’na katılacaklarını söyledi.

  ''ASYA PASİFİK YAYIN BİRLİĞİ'NİN YARIŞMASINA KATILACAĞIZ''

  Türkiye’nin hem dünyadaki üç büyük kuruluştan biri olan Asya Pasifik Yayın Birliği hem de Avrupa Yayın Birliği üyesi olduğuna dikkati çekip, "Biz, bu sene ilk defa Asya Pasifik Yayın Birliği’nin Müzik Yarışması’na Manga Grubu’yla katılacağız. Bunu resmi bir açıklama olarak yapıyorum. Katılmamızı sağlayan en önemli unsur, bizim yaptığımız şeylerin çok önemsenmesi. Manga Grubu, daha önce de Eurovisiona katılmış ve güzel bir başarı elde etmişti. Bizi hiç kırmadan kabul ettiler. Asya Pasifik Yayın Birliği Müzik Yarışması’nın farklılığı kendilerine özgü, ilk defa orada seslendirilecek parça istiyorlar. Manga ilk kez orada okuyacakları bir şarkı hazırlıyor" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir