Petrol
108.12
-0.90%
Euro
17.5772
-1.40%
Dolar
16.6341
-1.48%
Altın
984.49
-0.77%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
350.551
-3.60%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Fetih 1453'ün yönetmeni: Dizi yapmayacağız

  Fetih 1453'ün yönetmeni Aksoy: Filme ilgi yoğun. Bir haftada 2 milyon 475 bin izleyici rakamına ulaştı
  • 26.02.2012 - 19:05
  Fetih 1453'ün yönetmeni: Dizi yapmayacağız

  Fetih 1453 ün yönetmeni: Dizi yapmayacağız #1

  Fetih 1453 filminin yönetmeni Faruk Aksoy, ''Filme ilgi yoğun. Bir haftada 2 milyon 475 bin izleyici rakamına ulaştı'' dedi.

  Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen etkinlikte ''Fetih 1453'' filminin yönetmeni Aksoy, İzmirlilerle bir araya geldi.

  ÇOK DUA EDİYORUM

  Bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte önce Turgutlu Mehter Takımı mehteran gösterisi sundu. Gösteri sonrası konuşan yönetmen Aksoy, ''Filme gösterilen büyük ilgiye teşekkür ediyorum. Bu muhteşem projeyi film yapmayı Allah bana nasip etti. Çok dua ediyorum'' diye konuştu.

  DİZİ YAPMAYACAĞIZ

  Tarihin en önemli olaylarından biri olan İstanbul'un fethinin Fatih Sultan Mehmet tarafından gerçekleştirdiğini hatırlatan Aksoy, bazı basın organlarında filmin dizi filmi olarak çekileceği yönünde iddialar olduğunu ancak ''filmin dizi filminin çekilmesi gibi bir projeleri'' olmadığını söyledi.

  SAÇMA SAPAN İDDİALAR

  Aksoy, filme yoğun ilgi gösterildiğini kaydederek, şunları belirtti:

  ''Bir haftada 2 milyon 475 bin izleyici rakamına ulaştı. Daha önce çektiğimiz Recep İvedik filmini geride bırakacak. Filmin mehteran takımıyla buluşturulmasını muhteşem buldum. Olağanüstü coşkulu bir ortam oldu. Bazı yazarların eleştirileri var, bilmem neredeki savaş filminde kule varmış yanıyormuş, bizim filmde de kule yanıyormuş, böylece alıntı yapılmış gibi saçma sapan iddialar ortaya atılıyor. Kılıç tutma sahnesi taklit deniliyor, insanlar kılıçları nereleriyle tutacak? Filmde savaş sahnelerinde kollar, bacaklar kesiliyormuş. Savaşta başka hangi uzuvlar kesilir? Bu eleştiriyi getiren arkadaş bir film yapar belki ve savaş sahnelerinde insanların başka uzuvlarını keser biz de izleriz. Bu iddiaları çok komik buluyorum.''

  ATALARIMIZIN VERDİĞİ PAYEYİ HAK ETMEYE ÇALIŞIYORUZ

  Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ekrem Selimler de ''Atamızın bize verdiği paye ile hareket etmeye çalışıyoruz. Atatürk, 'Rumeli insanları kaybedilmiş toprakların aziz evlatlarıdır' demişti. Rumeli insanları evladı fatihan olarak bilinir. Biz de bu payeyle hareket etmeye çalışıyoruz, Fetih 1453 filmi de evladı fatihanlarla, Fatih'le alakalı olduğu için biz de filmi görmek istedik ve mehteran ekimizle böyle bir etkinlik düzenledik'' diye konuştu.

  Konuşmaların ardından Faruk Aksoy'a Federasyon Başkanı Ekrem Selimler ile etkinliğe katılan AK Parti İzmir milletvekilleri Rıfat Sait ve Ali Aşlık ile AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay tarafından plaket verildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir