Petrol
96.38
1.54%
Euro
18.3194
0.43%
Dolar
17.9574
0.25%
Altın
1.032
0.91%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.950
3.86%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Göbeklitepe Üsküdar’da anlatılıyor

  Şanlıurfa’da keşfedilen ve dünyanın bilinen en eski mabedleri olan Göbeklitepe Tapınakları'nın tarihi keşfinin öyküsünü Üsküdar'da anlatılacak.
  • İHA
  • 28.02.2015 - 11:39
  Göbeklitepe Üsküdar’da anlatılıyor

  Göbeklitepe Üsküdar’da anlatılıyor #1

  Şanlıurfa’da keşfedilen ve dünyanın bilinen en eski mabedleri olan Göbeklitepe Tapınaklarının kaşifi Alman Arkeolog Prof. Dr. Klaus Schmidt’in eşi ve kendisi de arkeolog kimliği ile tarihi keşfin her aşamasında görev alan Çiğdem Köksal-Schmidt, Üsküdar Belediyesi’nin organize ettiği etkinlikte tarihi keşfin öyküsünü anlatacak.

  PROJENİN İLK ETKİNLİĞİ

  Tarihi Değiştiren Kazılar projesinin ilki olarak gerçekleştirilecek Göbeklitepe etkinliğinde ünlü isimlerin katıldığı bir de panel yer alıyor. Dicle’den Meriç’e, Göbeklitepe’den Yenikapı’ya Tarihi Değiştiren Kazılar panelinin moderatörlüğünü Arkeoloji ve Sanat Yayınları Yönetisi ünlü arkeolog Nezih Başgelen yapacak ve panelde kazılarla ilgili görsel bilgileri paylaşacak.

  Göbeklitepe Üsküdar’da anlatılıyor #2

  BELGESEL VE FOTOĞRAF SERGİSİ

  Duayen arkeolog Prof. Dr. Refik Duru da kazıların tarihi açıdan önemini yorumlarken, Gazeteci Yazar Mehmet Ali Bulut ise panelde Dinler Tarihi açısından arkeolojik bulguların öneminden bahsedecek. Ayrıca, ünlü oyuncu Adnan Erdoğan ve Tarihçi Yazar Yaşar İliksiz’in koordinatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte ’’Burası Göbeklitepe’’ adlı belgesel gösterimi ve bir de fotoğraf sergisi yer alıyor. Göbeklitepe’nin hiç bilinmeyen görüntülerinin de yer aldığı ’’Dünden Bugüne Göbeklitepe’’ fotoğraf sergisinin Kuratörlüğünü ise Salih Koca üstleniyor.

  Göbeklitepe Üsküdar’da anlatılıyor #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir