Euro
11.1401
-0.47%
Dolar
9.5782
-0.25%
Altın
556.24
0.48%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
604.729
3.93%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Hafik'te 'seyyar kütüphane' her yerde

  Sivas'ın Hafik ilçesinde kaymakamlık tarafından başlatılan proje kapsamında oluşturulan seyyar kütüphanelerle, hastanede tedavi sırası bekleyenden, camide namaz saati bekleyene kadar herkese ulaşılmas
  • AA
  • 16.06.2020 - 22:29
  Hafik'te 'seyyar kütüphane' her yerde

  Hafik Kaymakamlığı, ilçede kitap okuma kültürünü artırmak için "Seyyar Kütüphane" adlı projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında hastane, minibüs durağı, cami, resmi kurum ve piknik alanına kurulan 5 seyyar kütüphanede vatandaşlar boş vakitlerini kitap okuyarak değerlendiriyor.

  VATANDAŞLAR DA KİTAP DESTEĞİNDE BULUNDU

  Hafik Kaymakamı Hacı Kerim Meral, ilçede herkesin kitap okuması için kitapları okuyucunun ayağına kadar götürdüklerini söyledi.

  Projeye vatandaşların da kitap desteğinde bulunduğunu belirten Meral, Kaymakamlık tarafından bu kitapları okuyucunun hizmetine sunmak için posta kutusuna benzeyen ahşaptan küçük kitaplıklar yaptıklarını ifade etti.

  Hafik te seyyar kütüphane her yerde #1

  SIRA BEKLERKEN KİTAP OKUYORLAR

  Hastane, bir resmi kurum, minibüs durağı, cami bahçesi ve Hafik Gölü piknik alanına seyyar kütüphaneler kurduklarını anlatan Meral, "İlçemizde kitap okuma alışkanlığını bir üst seviyeye çıkarmak için seyyar kütüphane projesine başladık. İlçe merkezinde 5 ayrı yere kurduğumuz seyyar kütüphanelerle kitapları halkımızın ayağına kadar getirmiş olduk." dedi.

  Hafik te seyyar kütüphane her yerde #2Projeye ilgiden memnun olduklarını ve sayıyı artırmayı planladıklarını dile getiren Meral, "Gerek vatandaşımızdan gerek memur arkadaşlarımızın evlerinden getirerek hibe ettikleri kitaplarla seyyar kütüphaneleri kurduk. Buradaki amacımız devlet dairesinde işini yaptırmak için bekleyen vatandaşımızın, namaz saatini bekleyen vatandaşımızın bekleme süresindeki zamanı en iyi değerlendirmeleri düşüncesiydi." diye konuştu.

  Hafik te seyyar kütüphane her yerde #3

  Hafik te seyyar kütüphane her yerde #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir