Petrol
110.14
0.80%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
470.538
-2.18%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C
  Kerpiç atölyede sanat

  Kerpiç atölyede sanat

  Ressam ve heykeltıraş Sevgi Erdaha, yaptığı eserleri İtalya'da sanatseverlerin beğenisine sunacak.
  • AA
  • 28.11.2018 - 15:37

  Ravenna ve Floransa Güzel Sanatlar Akademisi'nde resim, heykel, mozaik ve gravür eğitimi alan; Floransa, Milano, Ancona, Zürih, Cambridge ve Türkiye'nin farklı illerinde sergileri açılan sanatçı Sevgi Erdaha, bundan sonra eserlerini, Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Sonsuz Şükran köyünde, kerpiç evindeki atölyesinde yapacak.

  ÇALIŞMALARINA KONYA'DA DEVAM EDECEK

  İtalya ve İstanbul'daki atölyelerini kapattığını belirten Erdaha, "Çok uzun yıllardır İtalya'da yaşıyordum. Sonsuz Şükran köyünde bu toprak evi aldım. Bundan sonra çalışmalarıma Konya'da devam edeceğim. Eserlerimi Konya'da yapacağım, İtalya ve diğer ülkelerde sergileyeceğim" dedi.

  Kerpiç atölyede sanat #1

  KÜLTÜRLE İÇ İÇE KENT

  Sevgi Erdaha, Selçuklu'ya başkentlik yapmış, asırlardır Anadolu kültürünün oluşmasına öncülük etmiş Konya'da, sanat yapmanın ve eserler ortaya koymanın kendisi için çok heyecan verici olduğunu aktardı.

  "İNSAN DOĞAL ORTAMDA KENDİNİ BULUYOR"

  Köydeki tüm evlerin topraktan olmasının, doğal hayatın, sanatçılara ilham verdiğini ve ufkunu açtığını vurgulayan Erdaha, "İnsan bu doğal ortamda kendini buluyor, keşfediyor ve yaşadığını hissediyor. Bu evde uyuduğum gibi hayatımda hiçbir yerde uyumadım. Burada aldığım ilhamı ve üretkenliğimi, ne İstanbul'da ne de İtalya'da bulabildim. Köyde yaşayan tüm sanatçılar da böyle düşünüyor" ifadelerini kullandı.

  Kerpiç atölyede sanat #2  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir