Dolar
6.9697
0.2445%
Euro
8.2246
0.3991%
Altın
1994.4
0.8893%
Borsa
1088.17
-3.4368%
G. Altın
446.59
1.0949%
Bitcoin
78032.8
-1.543%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Adriana Lima'nın yeni aşkı tasavvuf

  Adriana Lima'nın yeni aşkı tasavvuf

  Antalya'da rüzgar gibi geçen Adriana Lima, tasavvufa merakını anlattı.
  • 12.01.2013 - 10:54
  Adriana Lima'nın yeni aşkı tasavvuf

  Adriana Lima'nın yeni aşkı tasavvuf #1

  Dosso Dossi Fashion Show Parti için Antalya'ya gelen ve rüzgar gibi geçen Victoria's Secret'in gözde mankenlerinden Adriana Lima, Milliyet'ten Sanem Özyürek Arman'a tasavvufa olan ilgisi, kızları Valentina (3) ve küçük kızı Sienna (5 aylık) hakkında özel açıklamalarda bulundu. Antalya'da devam eden Dosso Dossi Fashion Show'da podyuma çıkan Adriana Lima'yla röportaj yapan Alişan 'müslüman olursa evlenirim' demişti. Alişan'a hatırlatalım, Lima verdiği röportajda Hafız-ı Şirazi şiirlerini çok beğendiğini söyledi.

  ADRİANA LİMA ANTALYA'DA..

  ADRİANA LİMA ANTALYA'DA PODYUMDA

  İşte o röportaj

  Küçük bir ayrıntıdan tasavvufa olan ilgisini keşfettiğimiz Adriana Lima'yla sohbete en sevdiği şair olan Hafız'dan başlıyoruz. Yani Hafız-ı Şirazi...
  14'üncü yüzyılda yaşamış Farsçanın en büyük şairlerinden. İran tasavvuf şiirinin öncüsü sayılıyor. Brezilyalı model, Hafız'ın şiirlerinden oluşan kitabı 'The Gift/Hediye' için "En sevdiğim şiir kitabı" diyor. Şiire olan merakını "Keşke ben de yazabilseydim" diye anlatan Lima'ya en sevdiği şiiri sorduğumuzda tereddüt etmeden adını veriyor. Hafız-ı Şirazi'den 'Cupping My Hands Like a Mountain Valley/Ellerimi Bir Vadi Gibi Kavuşturmak' yani, ellerin duaya açılmasını tasvir eden şiiri...
  Brezilyalı modelin günleri çoğu zaman jet hızıyla geçse de o anı yaşamayı seçenlerden. İşini çok ciddiye aldığını söyleyen model mesleği için fedakârlık yapmanın kaçınılmaz olduğunun farkında.

  KIZLARINDAN AYRI KALAMIYOR

  Bugünlerde en büyük sıkıntısı kısa süreli de olsa işi gereği çocuklarından uzak kalması. Öyle ki Antalya'da düzenlenen şovun ardından gelen başka bir işi menajerinin çabalarına rağmen çocuklarının yanında olmak için reddetmiş. Eski basketbolcu Marko Jariç'le evli olan Brezilyalı modelin kızı Valentina 3 yaşında, küçük kızı Sienna ise henüz 5 aylık. Antalya'ya gelirken çocuklarını annesine emanet eden Lima, kızlarının fotoğraflarını gösterirken eşine benzediklerini söylemeden geçemiyor.

  Son dönemde İranlı tasavvuf şairi Hafız Şirazi'nin 'The Gift' adlı kitabını okuyormuşsunuz. Bu merak nasıl başladı? Kim bu kitabı önermişti?
  En yakın kız arkadaşlarımdan biri tavsiye etti . Onun da en sevdiği kitapmış. İlk okuduğumda çok etkilendim. En sevdiğim şiir de 'Cupping My Hands Like a Mountain Valley .'

  Peki siz şiir yazıyor musunuz?
  Keşke yazabilsem. Okumayı seviyorum.

  İstanbul'a çok sık geliyorsunuz. Burada en yakın arkadaşlarınız kimler?
  Aslında Türkiye'ye her gelişimde çok sıcak bir karşılama oluyor. Türkiye'deki herkes benim arkadaşım oldu diyebilirim. Buraya gelmek benim için büyük mutluluk.

  Henüz modellik kariyerinde henüz gerçekleştiremediğiniz bir hedefiniz var mı?
  Aslında ben bugünü yaşamayı seviyorum. Şu anda Antalya'da bu organizasyonun içinde olmaktan son derece memnunum.

  SIRADA OYUNCULUK VAR

  Uzun dönem planlarınızı sorsak...
  Anneliğe devam etmek. Hep çok kalabalık bir ailem olsun istemiştim. Bir de oyunculuk yapmak.

  Bugüne kadar Türk filminde oynamanız için teklif aldınız mı?
  Evet, teklif geldi ama değerlendireceğim bir senaryo olmadı.

  Hayattaki en büyük tutkunuz?
  İlk aklıma gelen kocam. (gülüyor)

  Sizi en çok ne kızdırır?
  Geç kalınmasına dayanamam. Her iş vaktinde olmalı. Bu konuda çok hassasım.

  "SUÇLULUK DUYGUSUNDAN KURTULUŞ YOK"

  Formunuzu korumak için neler yapıyorsunuz?
  En büyük tutkularımdan biri kick box. Oturup da boks maçı seyredecek biri hiç olmadım. Brezilya'daki annemin bir arkadaşı yapıyordu. Form tutmak için önemli. Egzersiz olarak çok faydalanıyorum. Genlerin etkisi var tabii. Bol su içiyorum. Akdeniz tarzı beslenmeyi önemsiyorum. Sağlıkla beslenerek çocuklarıma örnek olmaya çalışıyorum.

  İki çocuk annesi bir süper model olarak her gün bir sınav verdiğinizi düşünüyor musunuz?
  İkisini bir arada yürütebilmek hiç kolay değil. Şunu anladım ki anne olduktan sonra ne kadar çabalarsanız, ne yaparsanız yapın bir yerde hep o suçluluk duygusunu taşıyorsunuz. Bundan kurtuluş yok.

  MEVLANA'DAN 100 YIL SONRA YAŞADI

  Asıl adı Şemseddin Muhammed olan Hafız-ı Şirazi 1320-1389 yılları arasında yaşadı. Mevlana'dan 100 yıl sonra tasavvuf edebiyatının en önemli eserlerinden bazılarını verdi. Şiirleri divanında toplandı. Onu Avrupa'ya Goethe tanıttı. Hâlâ İran'da en sevilen tasavvuf şairi. Ondan etkilenen ünlü isimler arasında Puşkin de var. Yahya Kemal Beyatlı'nın 'Rindlerin Ölümü' şiirinin de Hafız'ın sanatını konu ettiği belirtiliyor.

  SOFRASINDAN EKSiK ETMiYOR

  Beslenmesinde disiplini elden bırakmayan Adriana Lima, "Çikolata konusunda kendimi kontrol edemiyorum" diyor. Brezilyalı model için bir diğer istisnaysa bal kaymak. Özellikle ne zaman Türkiye'ye gelse kahvaltısında bal kaymak eksik olmuyor.

  Görüş Bildir