Petrol
114.44
2.99%
Euro
17.5892
0.69%
Dolar
16.3496
-0.09%
Altın
973.7
-0.11%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
488.317
-0.22%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Antonio Banderas'a Hollywood'da sınırlama

  İspanyol oyuncu Antonio Banderas, Hollywood sinemasının aksanı ve etnik kökeni nedeniyle kendisini sınırladığını söyledi.
  • 22.09.2014 - 17:49
  Antonio Banderas'a Hollywood'da sınırlama

  Antonio Banderas

  İspanya'da devam eden San Sebastian Film Festivali'ne katılan ve hem yapımcılığını üstlendiği hem de başrolünü oynadığı "Automata" filmini tanıtan Banderas, çapıcı açıklamalarda bulundu.

  "ETNİK KÖKENİN YÜZÜNDEN HOLLYWOOD'DA SINIRLANDIM"

  Dünyaca ünlü oyuncu, "Aksanım ve etnik kökenim yüzünden Hollywood'da her zaman sınırlandım. Artık daha çok İspanya'da film yapmak ve yapımcılığı ağırlık vermek istiyorum" dedi.

  "İŞİM YAPARKEN HALA ÇOK EĞLENİYORUM"

  Antonio Banderas, Automata'nın tanıtımı için gerçekleşen organizasyonda, filmde rol alan robotlarla basın mensuplarına poz verdi. Banderas, "Hollywood eskisi gibi değil. İşimi yaparken hala çok eğleniyorum. Her yeni filmde daha iyi şeyler yapacağıma inanıyorum. Profesyonel olarak işimi bu şekilde yorumluyorum. İspanya'da daha fazla iş yapmak istiyorum" diye konuştu.

  "SİNEMA BİLETLERİ İÇİN BİR SÜRÜ PARA ÖDENMESİN"

  İspanya'daki ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerden biri olan sinemanın devlet yardımına ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Banderas, "Hükümetin destek koyması gerekiyor. Vergileri biraz düşürmeliler ki sinema biletleri için bir sürü para ödenmesin" dedi.

  'SÜPER BİR YAPIM DEĞİL'

  Festivalde "Altın İstiridye" ödülü için yarışan "Automata" adlı bilim kurgu filminin 5 milyon Euro'ya mal olduğunu belirten Banderas, "Öyle süper bir yapım değil. Bu gerçek. Ama 4 yıldır üzerinde uğraştığımız, ter ve gözyaşı döktüğümüz bir film. Eminim bilim kurgu hayranları arasında kendine bir yer bulacaktır" şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir