Aslı Enver: Gastronomi okumayı çok isterdim

aslı enver

‘ALL’ dergisine konuşan oyuncu Aslı Enver, usta bir aşçı çıktı: “Mutfağa çok düşkünüm, gastronomi okumayı isterdim. Bunu bir görev gibi değil, eğlence olarak görüyorum. Ayrıca oyuncu olmaktan da çok mutluyum. ”

Aslı Enver röportajından ara başlıklar...

BiRKAN’LA BiRBiRiMiZi KISITLAMIYORUZ

Oyuncu Birkan Sokullu ile evli olan Aslı Enver, “Biz birbirimize özgürlükler veriyoruz. İlişkimizi bu besliyor” diyor.

Ekranda aradığını bulamayan Aslı Enver, bu kış sadece tiyatro sahnesinde olmayı planlıyor. ‘Bana Artık Hicran De’ dizisi yayından kaldırılan Enver, eşi Birkan Sokullu’yu ve yeni projelerini de anlattı.

SAÇIMI İLK KEZ BOYATTIM

‘Bana Artık Hicran De’ dizisi için saçlarını koyu renge boyatan Aslı Enver, şöyle diyor: “İlk kez boyattım saçlarımı. Aynaya ilk baktığımda çok sevdim. Bazen kendi saçlarımı özlediğimi fark ediyorum. Oyuncuyum ve tabii ki iş için gerekeni yapmam lazım. Bu ne ki, kim bilir neler yapacağım roller için.”

GASTRONOMi OKUMAK iSTERDiM

Enver’in restoranlarda yiyip de evde pişiremediği herhangi bir şey yok: “Gastronomi okumayı çok isterdim. Mutfağa çok düşkünüm çünkü. Bunu bir görev gibi değil de, eğlence olarak görüyorum.”

İLİŞKİMİZDE ÖZGÜRLÜK ESASTIR

Eşi Birkan Sokullu ile evli olan oyuncu, şöyle devam ediyor: “İlişkimizde en çok sevdiğim şeylerden biri; onun da kendi kendine ya da arkadaşlarıyla vakit geçirme fırsatı bulması. Aynı şey benim için de geçerli; Birkan’ın geçen sene doğum günümdeki hediyesi arkadaşım Dolunay Soysert ile Paris seyahatiydi. İki kız üç gün gittik. Çok eğlendik. Yazın ben çalıştığımda, o da tek başına ya da kuzeniyle gider. Biz birbirimize böyle özgürlükler veriyoruz. Bence ilişkiyi besleyen şeyler bunlar.”

Aslı Enver: Gastronomi okumayı çok isterdim

ASLI ENVER'DEN RAHATLAMA TÜYOLARI

Oyuncu, hayattan kaçmak için ‘uzaklaşma’nın kendisine çok iyi geldiğini söylüyor: “Ben denizle değil, ormanla mutlu olan biriyim. Orman yürüyüşü bana çok iyi gelir. Fırsatım varsa iki günlük kaçamaklar yapmayı, en kötü ihtimal Belgrad Ormanları’na yürüyüşe gitmeyi çok severim. Şile, Ağva, Polonezköy de olabilir. Oralara kaçıp yeşille bütünleşmek ruhuma iyi geliyor. Nefes aldığımı hissetmem gerek.”