Petrol
114.32
-0.08%
Euro
17.5673
0.04%
Dolar
16.3603
0.07%
Altın
974.05
0.15%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
486.501
0.12%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Ayşe Hatun Önal: Üzerimde etiket istemiyorum

  Ayşe Hatun Önal verdiği bir röportajda "Üzerimde etiket taşımak istemiyorum. Kimse lütfen beni bir şey ilan etmesin" dedi.
  • 07.09.2014 - 14:47
  Ayşe Hatun Önal: Üzerimde etiket istemiyorum

  Ayşe Hatun Önal: Üzerimde etiket istemiyorum #1

  Son günlerde A Milli Basketbol Milli Takımı’na uyarladığı ve dillerde adeta bir marşa dönüşen şarkısı ‘Çak Bi Selam’ ile ünlenen Ayşe Hatun Önal, gay dergisi Gaymag’e özel bir röportaj verdi

  Önal verdiği röportajda "Gay barlar, enerji boyutunda benim en rahat ettiğim mekânlardı. Kendimi prenses gibi hissettim. Evimin salonunda arkadaşlarımla buluşmuş gibiydim. Üzerimde etiket taşımak istemiyorum. Kimse lütfen beni bir şey ilan etmesin, ben işimi yapıyorum ve insanları ayırmadan seviyorum” dedi.

  Ayşe Hatun Önal'ın röportajının satır başları;

  "TESADÜFEN MÜZİĞE BAŞLADIM"

  Müziğe geçişin nasıl oldu, hep müzik var mıydı düşüncende, yoksa ‘Bir şansımı deneyeyim’ şeklinde mi fikir çıktı ortaya?
  Tesadüf gibi duran şeyler seni hayat amacına doğru yönlendirir. Müzik benim için her zaman vardı ama profesyonel olarak modellikten sonra başladım. Tesadüfen! O dönem beraber dizi çektiğim Başak Sayan’ın basına “Ayşe’ye albüm yapıyoruz” diye verdiği demeçle bu adım atılmış oldu.

  "DIŞARININ SESİNE KULAK VERMEDİM"

  İnancını kıran eleştirilerle karşılaştın mı mankenlikten müziğe geçerken, ne tür geri bildirimler aldın?
  İlla ki önyargılarıyla hayatı yorumlayan karakterlerin eleştirisi oldu ama ben dışarının sesine kulak vermediğim için hiç kimseye aldırış etmeden yürüdüm gittim. Birinin bana şunu ya da bunu yapamazsın demesi bende ters etki yaratır, daha inadına yapmak gelir içimden.

  "DOĞAL ÇEKİMLER TERCİHİMDİR"

  Bir kadın olarak lezbiyen dergisinden de röportaj yapalım teklifi gelse cesur pozlar verebilir misin?
  Dergi çekimlerini seviyorum. Çekimlerimde cesur pozlardan ziyade farklı bakışları ararım. Doğal, sade ve yalın çekimler tercihimdir. Ekibine inandığım bir dergiyse elbette yaparım.

  "İÇ SESİN HER ZAMAN DOĞRUSUNU SÖYLER"

  İlk yayınladığın albümdeki ‘Çeksene Elini’ yeni çıkış yapmakta olan bir şarkıcı için gerçekten önemli bir adımdı. Zaman zaman hafif argo sözleri de öyle. Peki bu şarkı nasıl sana ulaştı, fikri nasıl oluştu?
  İlk albümüme başlarken o zamanki aranjörümün ve başka bir müzisyen arkadaşımın tavsiyesiyle iki tane şarkı aldım ve söyledim, fakat ikisi de yapmak istediğim müzikten çok çok uzaktı. ‘Çeksene Elini’nin altyapısını ilk duyduğumda “İşte bu” dedim ve üzerine hemen söz yazıp stüdyoya girdim. Sonuç mükemmeldi. Alınan ders şuydu: “İşi biliyor diye kimseye teslim olma. İç sesin her şeyin doğrusunu sana söyler.”

  "ÜZERİMDE ETİKET İSTEMİYORUM"

  Konserlerinde eşcinsellerden de büyük ilgi görüyorsun. Senin için "Gay ikonu" diyorlar. Bu ilgiden dolayı hiç şaşkınlığın oldu mu?
  Elbiselerin satış etiketleri gibi ikonların da sonu çöp. Bu yüzden sınıflandırılmak, üzerimde etiket taşımak istemiyorum. Kimse lütfen beni bir şey ilan etmesin çünkü ben sadece işimi yapıyorum, insanları seviyorum ayırmadan ayrılmadan. Yaptığım işte bile bir şarkım diğerine benzemez, benzetmemeye gayret ederim. Kraliçemiz ne demiş: Beni kategorize etme, benle oynama. Gay barlar, enerji boyutunda benim en rahat ettiğim mekânlardı. Kendimi prenses gibi hissettim. Evimin salonunda arkadaşlarımla buluşmuş gibiydim.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir