Beren Saat'ten Kadınlar Günü mesajı

Beren Saat'ten Kadınlar Günü mesajı

Mersin'de vahşice öldürülen ve Türkiye'yi ayağa kaldıran Özgecan cinayetiyle ilgili attığı mesaj gündeme oturan Beren Saat, Kadınlar Günü için yine bir mesaj paylaştı.

Özgecan'la ilgili verdiği güçlü mesaj uzun süre konuşulan Beren Saat'in Kadınlar Günü'yle ilgili yazdıkları da konuşulacağa benziyor.

BEREN SAAT TÜRKÇE KULLANIMINDA BAŞARILI

Beren Saat'in Instagram'dan paylaştığı mesajları bir başka açıdan da önemli. Saat, sanat dünyasındakilerin aksine Türkçeyi kullanmadaki becerisiyle de dikkat çekti.

GAZETECİLERDEN DAHA İYİ YAZIYOR

Hürriyet gibi Türkiye'nin önemli bir gazetesinde köşe yazan ancak Türkçe kurallarından bihaber sığ köşe yazarlarının aksine Beren Saat, verdiği mesajlardaki zengin içerik, etkili ifade gücü ve Türkçeyi kullanımdaki başarısıyla sanat dünyasından basın dünyasına örnek olabilen ender isimlerden biri.

Beren Saat'ten Kadınlar Günü mesajı
(Beren Saat Kadınlar Günü mesajında bu karikatürü de paylaştı)

BEREN SAAT'İN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Çift olarak biz 14 Şubat'ı pek kutlamayız mesela; diğer günlerimiz gibi sadece yan yana olsak yeter, başka birine ya da birbirimize sevgililiğimizi ispatlamaya hiç ihtiyacımız olmadı.

Bugünü de kutlamaya ihtiyacım hiç olmayacak gibi; kadınlığımı her yaşının getirdiği yaradılışsal tüm nimetleri, zevkleri, sezgileri ve kıvrak zekasıyla gururla yaşıyorum ve doğduğum bedeni çok seviyorum.

EMEKÇİ KADINLARIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Kadın kelimesinin ilk çağrışımının şiddet olduğu bugün bu ülkede değersizleşmiş "kutlama" mesajlarından hicap duyuyorum. Ama emekçi kadınlarımızın bayramı tabi ki kutlu olsun!!!

SESSİZLİK SABIRLI BİR TERCİHTİR

Sessizce hem emeğini, hem anneliğini her gününe sığdırabilen kadınların günü iki kere kutlu olsun!!!!! Susturulmak sanılsa da bazıları tarafından, sessizlik sabırlı bir tercihtir. Birgün gücünü toparlayıp niyet ettiğinde seni en yakından tanıyanları bile şaşırtabileceğin, ya da suskun seslerle birleştiğinde seni duymazdan gelenleri sağır edebileceğin ihtimali bakidir.