Euro
15.2325
-2.23%
Dolar
13.5346
-1.91%
Altın
778.59
-1.35%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
712.470
0.53%
11ºC
İstanbul
Hafif yağmur 11 C

  Burak Özçivit'in avukatı: Astronomik rakamlar istendi

  4 set çalışanına hakaret ettiği iddia edilerek, açılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından Burak Özçivit'in avukatı kamuoyuna açıklamalarda bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 17.11.2021 - 04:57
  • Güncelleme : 17.11.2021 - 09:36
  Burak Özçivit'in avukatı: Astronomik rakamlar istendi

  Ünlü oyuncu Burak Özçivit'in, 'Kuruluş Osman' dizisinin çekimleri sırasında 4 çalışana küfrettiği iddia edilerek soruşturma açılmıştı.

  Hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianamede, Özçivit’in “zincirleme şekilde alenen hakaret” suçundan 3 aydan 15 günden 4 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

  Yaşanan peş peşe gelişmelerin ardından Özçivit cephesinden açıklama geldi.

  Burak Özçivit in avukatı: Astronomik rakamlar istendi #1

  "MÜVEKKİLİMİ KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ EYLEMLERDİR"

  Özçivit'in avukatı Serkan Toper, yazılı açıklama yaparak, "Şikayet hakkının kötüye kullanılması; suçsuzluğunu bilerek haksız davranışlarla kişiyi küçük düşürmek ve haksız menfaat teminine yönelik eylemlerdir. Bir hakkın kötüye kullanılmasını hukuk düzeni korumaz. Şikayet hakkı kötüye kullanılmıştır ve müvekkile karşı haksız davranış halini alarak dürüstlük kurallarına da aykırı bir eyleme dönüşmüştür.

  Burak Özçivit in avukatı: Astronomik rakamlar istendi #2

  "ASTRONOMİK MEBLAĞLAR TALEP EDİLDİ"

  Adli makamlara intikal ettirilmiş kurgu iddialar sonucu müvekkilden astronomik meblağlar talep edilmiş ve bu talepler karşılanmayınca basına servis edilen gerçek dışı beyanlarla müvekkilin kamuoyu nezdindeki itibarına saldırı düzenlenmiştir.

  "YARGILAMA SONUCU GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR"

  Yargılama sonucu gerçeklerin ortaya çıkacağına, fırsatçılığa ve mesnetsiz iddialara karşı hak ve hakikatin galip geleceğine olan inancımız tamdır. Gerçekler güneş gibidir. Zamanı gelince muhakkak ortaya çıkar. Haksız ve fahiş talepler için ortaya konan bu kurguların Türk Yargısının şaşmaz adaletinden döneceğine olan yüksek inancımızla kamuoyuna saygıyla duyurulur." notunu düştü.

  Burak Özçivit in avukatı: Astronomik rakamlar istendi #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir