Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
237.771
0.89%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C

  Ceyda Düvenci: 10'uncu kattan düşmüş gibi olduk

  Ceyda Düvenci, kızı için verdiği 8 yıllık mücadeleyi anlattı.
  • Haber Merkezi
  • 26.02.2019 - 11:45
  Ceyda Düvenci: 10'uncu kattan düşmüş gibi olduk

  Ceyda Düvenci: 10 uncu kattan düşmüş gibi olduk #1

  Oyuncu, sunucu ve yazar Ceyda Düvenci'nin önceki evliliğinden dünyaya gelen kızı Melisa (8), doğar doğmaz beyin kanaması geçirmiş ve serebral palsi hastası olmuştu. Kızıyla birlikte verdiği 8 yıllık mücadeleyi anlatan Düvenci, "Biz biraz 10'uncu kattan düşmüş gibi olduk belki, ama 5'inci kattan düşen de var. Allah bize sağlık versin, enerji versin." dedi.

  "YARINIMIZ İÇİN BİRİKTİRDİĞİMİZ PARAYI HARCIYORUZ"

  Söyleşide, serebral palsi (SP) hastalığının çok maliyetli bir tedavi süreci olduğunu ifade eden Ceyda Düvenci, "Serebral palside, fizyolojik tedavi yaptığınız sürece çocuğu ileri götürebilirsiniz. Bir anne-baba olarak sürekli para kazanıp, daha iyisini yapmak istiyorsunuz bu süreçte. Yarınımız için biriktirdiğimiz parayı oraya harcamak durumunda kalabiliyoruz ve oraya da gidiyor.

  Kelimelerin yeterli olduğu bir hastalık değil bu. Herkesin yükü kendine, biz bizi biliyoruz sadece. 'Damdan düşenin halini damdan düşen anlar.' derler ya? Ama emin olun herkes bir gün damdan düşüyor hayatın içinde. Sadece düşüş şekilleri ve katsayısı biraz farklı. Biz biraz 10'uncu kattan düşmüş gibi olduk belki ama 5'inci kattan düşen de var. Allah bize sağlık versin, enerji versin.

  "KUM TORBASINA YUMRUK ATMAK İYİ GELİYOR"

  Benim de sabrımın tükendiği anlar oluyor elbet, ama garip bir aşk var orada ve herkesin anlayabileceği bir şey değil bu. Mesela ben ağlamak istediğimde deli gibi ağlıyorum ve hiç tutmuyorum kendimi. Serebral palsi ya da özel ihtiyaç sahibi hastaya sahip ailelerde de bunu görüyorum. Kum torbasına hiç yumruk attınız mı bilmiyorum ama iyi geliyor." dedi.

  Ceyda Düvenci: 10 uncu kattan düşmüş gibi olduk #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir