Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.127
0.45%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C
  Davutoğlu: Öğretmenim Başbakan sen olacaksın demişti

  Davutoğlu: Öğretmenim Başbakan sen olacaksın demişti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu aday öğretmen yerleştirme toplantısında konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 31.03.2016 - 12:42

  Davutoğlu: Öğretmenim Başbakan sen olacaksın demişti #1

  "Aday öğretmen yetiştirme" toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilkokul öğretmeniyle arasında geçen bir anısını hatırlatarak, "Müzeyyen Hocam bir müsamere için bana 'Başbakan sen olacaksın' dedi. Hayatımdaki ilk başbakanlık deneyimim odur. Hiçbir zaman düşünmemiştim, bilim adamlığını tercih etmiştim. Ama Müzeyyen Hocam herhalde o zaman bana öyle bir dua etti ki şimdi bu makamdayım" dedi.

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

  "BAKANLIK GEÇİCİ, HOCALIK BAKİDİR"

  Öğretmenliğin kaynağı sevgidir. Dışişleri Bakanı olduğum günlerde büyükelçiler eski alışkanlıkla 'Hocam' derlerdi, sonra 'Özür dilerim Sayın Bakan' derlerdi. 'Hiç özür dilemeyin böyle bir şey için' dedim. Bakanlık geçici, hocalık bakidir. Bir gün bu makamları bizden sonra gelenlere bırakacağız. Başbakanlık dahi geçici, hocalık kalıcıdır.

  İlkokul öğretmenleri kurucu inşa döneminin mimarlarıdır. Yoğurduğunuz beyinleri üniversite hocaları hazır olarak alıyorlar. Öğretmenliğin en önemli aşamasıdır. Sonra ortaöğretim. Tam da şahsiyetin belirlendiği dönem. Biz üniversite hocaları sütunların inşa edildiği binaya çatı yaparız. Sütunlar sağlamsa, lisede ortaokulda üniversite hocası ince işçilik yapabilir.

  Davutoğlu: Öğretmenim Başbakan sen olacaksın demişti VİDEO

  "ÖĞRETMENİM BANA 'BAŞBAKAN SEN OLACAKSIN' DEDİ"

  Müzeyyen Hocam bir müsamere için bana 'Başbakan sen olacaksın' dedi. Hayatımdaki ilk başbakanlık deneyimim odur. Hiçbir zaman düşünmemiştim, bilim adamlığını tercih etmiştim. Ama Müzeyyen Hocam herhalde o zaman bana öyle bir dua etti ki..

  EN ŞEREFLİ GÖREVİM ONUN CENAZESİNİ TAŞIMAKTI

  Hiçbir zaman irtibatımızı kaybetmedik. Çevredeki bütün muhtarları dolaşarak Müzeyyen Hocam'ın yeni evini buldum. Her bayram torunlarımla bile ziyaretine giderdim. Müzeyyen Hocam'ın son anına kadar başucunda "Bana bir şey olursa oğlum Ahmet'i arayın" yazıyordu. Hayatımın en şerefli görevini onun cenazesini taşıyarak gerçekleştirdi.

  Bir gün telefon geldi... Mezara ellerimle koydum. Bu emin olunuz benim meziyetim değil. Bir ilkokul öğretmeninin hayatında ne kadar iz bırakabileceğini anlatmak için söylüyorum.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir