Euro
10.2993
-0.1%
Dolar
8.7586
-0.04%
Altın
494.01
0.63%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
387.170
1.53%
13ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 13 C

  Ferdi Tayfur ve Ata Demirer uzlaşamadı

  Berlin Kaplanı filminin senaryosunun kendisine ait olduğunu iddia eden Ferdi Tayfur, Demirer'e dava açmıştı.
  • 13.11.2012 - 15:27
  Ferdi Tayfur ve Ata Demirer uzlaşamadı

  Ferdi Tayfur ve Ata Demirer uzlaşamadı #1

  İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, davacı Ferdi Tayfur ile davalı Ata Demirer katılmazken tarafları avukatları temsil etti.

  ANLAŞMA YOK

  Önceki celsenin tarafların arasında anlaşması için ertelendiğini hatırlatan hakim, aralarında bir anlaşma olup olmadığını sordu. Davanın tarafları, aralarında bir sulh olmayacaklarını belirterek, yargılamanın görülmesinin devamını istediler.

  Duruşmada söz alan Ferdi Tayfur'un avukatı Ünver Yörünger, delillerin toplanarak bilirkişi incelemesinin yaptırılmasını istedi. Davalı Ata Demirer'in avukatı Aydın Kurban ise, delillerin toplanmasını talep ederek, ''Meslek birliklerinden SESAM ve TESİYAP'a senaryo ve sinema filmi konusunda bilirkişilik yapabilecek isimler tespit edilsin. Dosya bilirkişiye gönderilsin ve davanın reddine karar verilsin'' dedi.

  Mahkeme, üniversitelerin sinemayla ilgili bölümleri ile SESAM ve TESİYAP'a yazı yazarak sinema filmi ve senaryo konusunda bilirkişilik yapabilecek isimlerin istenmesine karar verdi. Mahkeme, söz konusu istenen isimlerin dosyaya gelmesi ve tarafların bu isimlere itiraz etmemesi durumunda celse arasında dosyanın bilirkişiye gönderilmesine hükmetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir