İrem Helvacıoğlu'nun şöhret öncesindeki hayatı: Garsonluk yaptım
ensonhaber.com

Sen Anlat Karadeniz'de hayat verdiği Nefes karakteri ile ünlenen İrem Helvacıoğlu, katıldığı programda şöhret olmadan önceki hayatını anlattı

'Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi' dizisinde ilk kez izleyici karşısına çıkan İrem Helvacıoğlu, "Liseden mezun olduktan sonra kafede garsonluk yaptım. Daha sonra mağazada kasiyerlik yaptım, tezgahtarlık da yapıyordum. Kafede altı ay çalıştım, babam 'Bir hafta çalışırsın ancak' demişti." ifadelerini kullandı.

"Konfor alanımın dışına çıkmak istedim"

Ünlü oyuncu, "Deneyim olarak görüyorum. Yaşadığım yer bildiğim korunaklı alanımdı; konfor alanımın dışına çıkmak istedim, insanlarla nasıl konuşabileceğini görmek, mücadele edebilmek, hayata karışmak istedim.

Konservatuar için oradan ayrıldım, kafenin sahibi 'Burası senin evin her zaman dönebilirsin' dedi bana." şeklinde konuştu.

Oyunculuk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde alan İrem Helvacıoğlu, " hep güçlü olmak zorunda, kadın hep mücadele edip bununla baş etmek zorundaymış gibi...

"Gerekirse kocan seni öldürsün"

Geçmişte komşumuzda vardı, eşi çok alkol aldığı için boşanmak istiyordu, babası 'Bu eve sadece ölün girebilir. Gerekirse kocan seni öldürsün. Boşanmış şekilde baba evine dönemezsin' diyordu.

"Karısını yine dövüyor"

Kadın çalışıp kazandığı parayı alıyor, kumarda kaybediyor. Sonra geliyor 'neden paran yok?' diye karısını yine dövüyor. Bunları görüyorsun." açıklamasını yaptı.