Petrol
87.59
2.36%
Euro
19.6924
0.32%
Dolar
18.6372
0.02%
Altın
1.075
-0.15%
Borsa
4957
0.00%
Bitcoin
327.222
1.72%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  İsmail Baki'den sağlık çalışanlarına 'ünlülerle' teşekkür

  Komedyen ve sinema oyuncusu İsmail Baki Tuncer, koronavirüse karşı gece gündüz en ön safta mücadele veren sağlık çalışanlarına ünlülerin sesleriyle teşekkür etti.
  • AA
  • 28.05.2020 - 03:47
  • Güncelleme : 28.05.2020 - 03:47
  İsmail Baki'den sağlık çalışanlarına 'ünlülerle' teşekkür

  Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı, dünyaya örnek bir mücadele sergilenirken, bu savaşın en ön safında yer alan sağlık çalışanları unutulmuyor.

  Ünlü komedyen İsmail Baki Tuncer, aralarında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da olduğu birçok ünlü ismin seslerini taklit ederek, büyük fedakarlıklar yapan sağlık çalışanları için bir teşekkür videosu hazırladı.

  MÜSLÜM GÜRSES'TEN AZİZ YILDIRIM'A 14 TAKLİT

  Melih Kibar'ın bestecisi olduğu "Ah Bu Hayat Çekilmez" şarkısından uyarlama yaparak Müslüm Gürses, Barış Manço, Orhan Gencebay, Gökhan Özen, Çelik, Şener Şen, Kemal Sunal, Cüneyt Arkın, Metin Akpınar, Halit Akçatepe, Binali Yıldırım, Fatih Terim, İbrahim Saraçoğlu ve Aziz Yıldırım'ın seslerini taklit ederek sağlık çalışanlarına teşekkür eden Tuncer'in videosu, hayranlarından tam not aldı.

  İsmail Baki'den sağlık çalışanlarına 'ünlülerle' teşekkür

  BAKAN FAHRETTİN KOCA'NIN TAKLİDİYLE TEŞEKKÜR ETTİ

  Anadolu Ajansı mikrofonuna yaptığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ses taklidiyle de sağlık çalışanlarına teşekkürünü yineleyen Tuncer, "Bu süreçte gecelerini gündüzlerine katarak bir canı daha kurtarabilme gayretinde bulunan tüm sağlık çalışanlarımıza minnet borçluyuz." ifadesini kullandı.

  İsmail Baki Tuncer, tüm dünyada etkili olan virüse karşı Türkiye'de başta Bakan Koca olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının gösterdiği çabanın takdire şayan olduğunu dile getirdi. Videolarıyla milyonları tebessüm ettiren sanatçı, ölüm oranlarının diğer ülkelere nazaran daha az olmasının, sağlık alanında Türkiye'nin ileri seviyede bulunmasından kaynaklandığını söyledi.

  Türkiye'nin bu süreçten daha az hasarla çıkarak dünya genelinde özellikle sağlık turizminde başarılı olacağına inandığına değinen Tuncer, pandemi süresince kurallara uyan vatandaşlara da teşekkür etti.

  Tuncer, hazırladığı klibe birçok sağlıkçının da olumlu yorumlar yaptığını dile getirerek, "Biz sanatçıların tek amacı, bu süre zarfında sevenlerimizin yüzünde biraz da olsa tebessüm bırakabilmek olmalı. Berber iyi tıraş yapmalı, manav en iyi domatesi satmalı, komedyen en iyi şakasını yapmalı. Bu misyonla ailemle birlikte bir şeyler üretiyoruz." dedi.

  İsmail Baki den sağlık çalışanlarına ünlülerle teşekkür #1

  "SAĞLIKSIZKEN PARA ÖNEMSİZ"

  Tüm insanlığın elinde tutması gereken yegane servetin sağlık olduğunun altını çizen Tuncer, şöyle konuştu:

  "Bütün bir ömür çalışıp didinip kenara köşeye biraz para atıyor olmak hayat felsefemiz olmamalı. Elbette birikim, tasarruf önemli. Fakat önceliğimizin sağlık olması gerekiyor. Sağlıksızken paranın bir ehemmiyeti yok. Tonla paranız var ama sağlığınız yok. Bu yüzden her şeyden evvel sağlık. Süreç boyunca milletin tamamına aynı ilgi ve alakayı gösteren başta dünyanın en naif ve sempatik insanı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, bir hasta iyileştiğinde penguen dansı yapacak kadar sevinen, elleri yüzleri şişmiş olsa da mücadeleyi bırakmayan doktorlarımıza, hemşirelerimize, hasta bakıcılarımıza milletim adına teşekkürü bir borç biliyorum."

  "TAKIM OYUNUNU BOZMAYALIM"

  Tuncer, pandeminin henüz tam olarak atlatılamadığını belirterek, "Oyun henüz bitmiş değil. Düdüğe riayet edeceğiz. Maç bitmeden sahaya inmeyeceğiz. Bu bir takım oyunu ve bu takım oyununu bozmayalım. Yetkililerin, ilgili bakanlarımızın talimatlarına uyarak Türkiye'yi kısa bir süre sonra özgürlüğüne kavuşturacağımıza inanıyorum." ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir