Dolar
7.2052
0.0083%
Euro
8.4703
-0.1461%
Altın
1925.84
0.7222%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
446.156
0.7604%
Bitcoin
81866.14
0.5041%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Kanye West: Başkan adaylığımı Elon Musk ile konuştum

  ABD Başkanlığı için adaylığını açıklayan West, sürecin perde arkasını anlattı. Sanatçı, aşı ve kürtaj karşıtı olduğunu belirtti.
  • Haber Merkezi
  • 09.07.2020 - 09:44
  Kanye West: Başkan adaylığımı Elon Musk ile konuştum

  Ünlü rap müzik sanatçısı Kanye West, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından 3 Kasım 2020'de ABD'de yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olacağını duyurdu.

  West'e, SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk ile eşi Kim Kardashian'dan destek geldi.

  PARTİNİN ADI DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

  Forbes dergisine konuşan West, partisinin adının Doğum Günü Partisi (Birthday Party) olacağını söyleyerek, "Çünkü kazandığımızda, herkesin doğum günü olacak." dedi.

  Kanye West: Başkan adaylığımı Elon Musk ile konuştum #1

  ADAYLIĞINI MUSK İLE KONUŞTU

  43 yaşındaki ünlü rap sanatçısı, arkadaşı olarak nitelediği Elon Musk'ın tavsiye aldığı iki kişiden biri olduğunu söyledi.

  Musk ile adaylık hakkında yıllardır konuştuğunu belirten Kanye West, milyarder girişimciye uzay programının başında olması için teklifte bulunduğunu söyledi.

  Musk, West'in adaylık açıklamasına, "Benim tam desteğim senindir." diyerek destek vermişti.

  "KÜRTAJ VE AŞIYA KARŞIYIM, ÇİP TAKMAK İSTİYORLAR"

  Kürtaja karşı olduğunu aktaran Kanye West, aşı konusunda ise "Çocuklarımızın çoğu aşılanıyor ve felç geçiriyor. Bu yüzden koronavirüsü nasıl yeneceğimize dair aşı olduğunu söylediklerinde son derece ihtiyatlıyım. Bize çip yerleştirmek istiyorlar. Her türlü şeyi yapmak istiyorlar." görüşünü paylaştı.

  Kanye West: Başkan adaylığımı Elon Musk ile konuştum #2

  "KIRMIZI ŞAPKAYI ÇIKARIYORUM"

  Daha önce Başkan Donald Trump'ı desteklemesiyle bilinen West, "Bu röportajla kırmızı şapkayı çıkarıyorum." diye konuştu. Şapkada "Amerika’yı Yeniden Büyük Yap" sloganı yazıyor.

  Rap sanatçısı ayrıca, "Trump olmasaydı Cumhuriyetçi olarak yarışırdım. Trump oradaysa bağımsız olarak yarışacağım." şeklinde konuştu.

  "YENİ ALBÜMÜN TANITIMINI YAPMIYORUM"

  West'in henüz adaylık başvuru yapmaması, sanatçının yeni albümü için tanıtım çalışması yaptığı yönünde iddiaları beraberinde getirdi. İddiayı reddeden Kanye West, “Albümümü ücretsiz veriyorum." dedi.

  WEST'İN DIŞ POLİTİKASI

  Ne tür bir dış politika izleyeceği yönündeki soruya ise West, "Henüz geliştirmedim. Önce büyük ordumuzla Amerika'yı korumaya odaklandım. Önce kendimize odaklanalım." yanıtını verdi.

  Görüş Bildir