Euro
15.0818
-0.98%
Dolar
13.5259
-0.91%
Altın
776.9460
-1.41%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
506.825
1.19%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C
  Kibariye güzel sanatlar okulu açıyor

  Kibariye güzel sanatlar okulu açıyor

  Şarkıcı Kibariye, kendi adını taşıyan okulda öğretmen oluyor.
  • 05.11.2014 - 15:58

  Okuma yazmayı sonradan öğrenen ünlü şarkıcı Kibariye, kendi okuluna öğretmen oluyor. Sanat hayatının 40'ıncı yılını kutlayan Kibariye, güzel sanatlar okulu açıyor.

  Kibariye güzel sanatlar okulu açıyor #1

  NABİ AVCI'DAN FİKİR ALDI

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile bir araya gelen Kibariye, yakında açmaya hazırlandığı Roman Güzel Sanatlar Okulu hakkında fikir alışverişinde bulundu.

  "BENİM İÇİN BÜYÜK MUTLULUK"

  Kibariye, “Cumhuriyet'in 91'inci, sanat hayatımın 40'ıncı yılında böylesine önemli bir projede olmak benim için büyük mutluluk” dedi.

  Kibariye, 21 Şubat'ta Bostancı Kültür Merkezi'nde vereceği konsere Bakan Avcı'yı da davet etti.

  "OKUMAMIŞ İNSAN ÇOK EZİLİYOR"

  "Kim bilir" adlı şarkısıyla müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Kibariye, okuma yazmayı öğrendikten sonra yaptığı bir röportajda "okumamış insanları çok eziyorlar" diyerek okuma- yazma öğrenmeden önceki ve sonraki hayatını şöyle anlatmıştı: "Okumamış insana gülmemek lazım. Gelen çiçekleri okuyamadığım zaman komplekse giriyordum. Ama ne yaptım biliyor musunuz hırslandım. Hiç kimse bana okuma -yazmayı öğretmedi. Heceledim. Harfleri tanıyordum ama birleştiremiyordum. Sonra çalışa çalışa öğrendim. Affedersiniz, hani bir zamanlar erkek tuvaletine giriyorken şimdi kadın tuvaletini bulabiliyorum. En önemlisi çocuğumun ilaçlarını okuyabiliyorum." dedi.

  Kibariye güzel sanatlar okulu açıyor #2


  Görüş Bildir