Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
358.684
-0.82%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C
  Murat Göğebakan hayatını kaybetti

  Murat Göğebakan hayatını kaybetti

  Sanatçı Murat Göğebakan tedavi gördüğü hastanede 46 yaşında vefat etti.
  • 31.07.2014 - 09:37

  Murat Göğebakan hayatını kaybetti #1

  Uzun süredir kanserle mücadele eden şarkıcı Murat Göğebakan’dan kötü Haber geldi. Tedavisi yoğun bakımda süren Murat Göğebakan bu sabah saat 08.45'te yaşamını yitirdi.

  ÖLÜM NEDENİ: LÖSEMİYE BAĞLI ANİ KALP DURMASI

  Murat Göğebakan’ın bir süredir tedavi gördüğü Medipol Üniversitesi Hastanesi’nden yazılı açıklama yapıldı. Prof. Dr. Hüseyin Öz tarafından yapılan yazılı açıklamada, “5 yıl önce lösemi teşhisi konulan Murat Göğebakan lösemi ve solunum yetmezliği sebebiyle 10 gündür hastanemizin yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteydi. Bu sabah saat 08.45’te lösemiye bağlı ani kalp durması sonucu hayatını kaybetmiştir” denildi.

  OĞLU TWİTTER'DAN DUYURDU

  Murat Göğebakan'ın oğlu Bülent Göğebakan, acı haberi Twitter'dan attığı tweet ile duyurdu.

  Murat Göğebakan hayatını kaybetti #2

  Başbakan Erdoğan Murat Göğebakan'a sahur sürprizi İZLE

  BAŞBAKAN DUA İSTEMİŞTİ

  Başbakan Erdoğan kendisi için 'Uzun Adam' şarkısını besteleyen sanatçı Göğebakan'ı evinde ziyaret etmiş, katıldığı mitinglerde Murat Göğebakan için dua istemişti.

  Murat Göğebakan - Ay Yüzlüm İZLE

  MURAT GÖĞEBAKAN KİMDİR?

  Murat Göğebakan 9 Ekim 1968 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. Anne ve babası Almanya'da çalıştığından dolayı Almanya-Türkiye arasında bir çocuukluk geçirmek zorunda kalan Murat Göğebakan ilk, orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamladı. Daha sonra 1986 yılında Hacettepe Ankara Devlet konservaturarı'na giren Murat Göğebakan eğitimini tamamlamasının ardından Çukurova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Murat Göğebakan bu yıllarda dergah eğitimi aldı, gitar dersleri verdi ve bar çalışmaları yaptı. 1995 yılına kadar Adana'da yaşayan Murat Göğebakan ilk evliliğini genç yaşlarda yaptı ve bu evlilikten Bülent isminde bir çocuğu oldu.

  ONLARCA ZORLUĞA RAĞMEN..

  1995 yılının ardından İstanbul'a gelen Murat Göğebakan burada hayallerini gerçekleştirmek adına bir albüm çıkarmak için mücadele etti. Onlarca zorluğa rağmen Murat Göğebakan "Ben Sana Aşık Oldum" isimli albümünü çıkarmayı başardı ve büyük bir çıkış yapmayı başardı. Murat Göğebakan Kral Tv Müzik Ödülleri'nde "Yılın Şarkısı", "En İyi Söz", "En İyi Rock" ve "En İyi Çıkış Yapan" kategorilerinde aday gösterildi. "En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı" ödülünü kazandı.

  Murat Göğebakan'dan Başbakan için Uzun Adam şarkısı

  AYYÜZLÜM'E EN ÇOK SATAN ALBÜM ÖDÜLÜ

  Ardından Sindoma Müzik kuruldu. Murat Göğebakan bu şirketten 'Sen Rahatına Bak' 'Tek Suçum Seni Sevmekmiş' ve 'Merhaba' ismli albümlerini çıkardı. 2000 yılında Sema Bekmez ile evlenen Murat Göğebakan, 2002 yılında çıkardığı 'Ayyüzlüm' isimli albümüyle MÜYAP'ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü. Ardından çıkardığı 'Yaralı' ve'Sana Olan Aşkım Şahit' isimli albümleriyle başarısını devam ettiren sanatçı, bu süre içerisinde 'Hasan'dan Olma Hatice'den Doğma Murat Göğebakan' isimli bir de kitap çıkardı.


  Görüş Bildir