Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
495.714
3.17%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C

  Necati Şaşmaz hakkında uzaklaştırma kararı

  Negahan Şaşmaz, kendisine "Sana Polat Alemdar gibi davranacağım" dediğini iddia ettiği eşi Necati Şaşmaz hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Necati Şaşmaz, altı ay içinde silahlarını teslim edecek.
  • Detay Haber
  • 08.02.2019 - 09:42
  Necati Şaşmaz hakkında uzaklaştırma kararı

  İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi, Nagehan Şaşmaz'ın, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanun gereği istediği tedbir kararını kabul etti.

  Necati Şaşmaz hakkında uzaklaştırma kararı #1

  UZAKLAŞTIRMA KARARI

  Mahkeme, şiddet mağduru Nagehan Şaşmaz'ın koruma altına alınmasına karar verdi. Necati Şaşmaz'ın, 6 ay süreyle Nagehan Şaşmaz'a yönelik olarak şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar veren mahkeme, eşinin bulunduğu yerden derhal uzaklaştırılmasına karar verdi.

  Necati Şaşmaz hakkında uzaklaştırma kararı #2

  MAHKEMENİN TEDBİRLERİ

  Mahkeme şu tedbirleri koydu:

  "Konuta, iş yerine ve okula yaklaşmaması, gerekli görülmesi halinde korunan kişinin şiddete uğramamış olsa bile yakınlarına, tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına yönelik haller dışında çocuklarına yaklaşmaması, korunan kişinin şahsi eşyalarına zarar vermemesi, iletişim araçları ile rahatsız etmemesi, bulundurulması ve taşınması kanunen izin verilen silahları polise teslim etmesi."

  Necati Şaşmaz hakkında uzaklaştırma kararı #3

  HAPSE GİREBİLİR

  Mahkeme, tedbir kararına uymadığı takdirde, Necati Şaşmaz hakkında 3 ile 10 gün arasında zorlama hapsi verileceği şeklinde de uyarıda bulundu. Nagehan Şaşmaz kendisine boşanma davası açan eşine, geçtiğimiz cuma günü karşı boşanma davası açarak, 20 milyon TL tazminat ve kendisi ile 2 çocuğu içinde aylık 60 bin TL nafaka istemişti. Şiddet mağduru olduğunu ileri süren Nagehan Şaşmaz, eşinin kendisine "Sana Polat Alemdar gibi davranacağım." dediğini ileri sürmüştü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir