Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
323.991
0.85%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Okan Yalabık: Star değil oyuncuyum

  'Muhteşem Yüzyıl'ın Pargalı İbrahim Paşa'sı Okan Yalabık, özel hayatına dair açıklamalarda bulundu.
  • 22.05.2012 - 11:25
  Okan Yalabık: Star değil oyuncuyum

  Okan Yalabık: Star değil oyuncuyum #1

  Okan Yalabık iki yıldır 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde canlandırdığı Pargalı İbrahim Paşa karakteri için "Her gün onunla mesai halindeyim. Hakkında konuşmayayım, ayıp olur" diyor

  Bol yağmurlu geçen nisan ayının, nadir bulunan güneşli günlerinden birindeyiz. Trio Deniz'in Marintürk'te yer alan Hanse 498 model teknesi, 'Muhteşem Yüzyıl'ın Pargalı İbrahim Paşa'sını, yani Okan Yalabık'ı ağırlıyor. Burada olduğu için mutlu, "Deniz kokusuna ihtiyacım vardı" diyor. Şu sıralar hem 'Muhteşem Yüzyıl'ın çekimleri sürüyor hem de her pazartesi tiyatro sahnesine çıkıyor. Bu yoğunlukta kapak çekimimize zaman ayırmasında, Marmara açıklarında nefes alma fikrinin payının da olduğunu itiraf ediyor ve Pargalı'nın kaftanla kavuğunun yerini, 2012 yaz modasının hafif kıyafetleri alıyor. Lodos yüzünden fazla açılamıyoruz.

  'Muhteşem Yüzyıl' sezon finali yaptığında, ilk yapacağınız şey ne? Tatilde nereye gideceksiniz?
  Evde de tatil yapabiliyorum, illa bir yerlere gitmeme gerek yok.

  Favori tatil yeriniz yok mu hiç?
  Ailem, sekiz yıl önce Ayvalık'a taşındı, yaz-kış oradalar. Fırsat buldukça ve genellikle en güzel zamanı sonbaharda Ayvalık'a giderim. Doğanın içerisinde, sakin bir kıyıda olmayı seviyorum. Organizasyonlara ihtiyaç duymuyorum.

  ÇEKİRDEK AİLE MODELİ

  Nasıl bir aileniz var?
  Bir ağabeyim var. Dört kişilik çekirdek aile modeliyiz. Babam ticaret yapıyordu, annem bankada çalışıyordu. Ağabeyim lise döneminde basketbol oynuyordu. Üniversitede radyo ve televizyon okudu. Şu anda yönetmen, reklam filmleri çekiyor.

  Aşka bakış açınız ne?
  Aşırılık... Meral Okay, eşi Yaman Okay'a yazdığı mektupta, aşkı şu sözlerle ne güzel anlatıyor; "Aşk, kendinden vazgeçme halidir. Kendi benliğini ezmeden 'biz' olma halidir. İnsan egosu denetlenmesi en güç olan şeydir. Bunu ancak aşk becerebilir, sadece aşkla üstünden atlayabilirsiniz."

  Pargalı İbrahim Paşa, padişaha bu kadar yakın biri ama aynı zamanda bir o kadar uzak. Bir sultanla evli ve eşiyle bile arasında iktidar çatışması var. Pargalı'yı haklı buluyor musunuz?
  Herkes haklıdır bu hayatta. Nedenleri vardır, peşinden gider. Bu yolda yaptıkları ve tenezzül etmedikleri onun nasıl bir insan olduğunu belirler. Pargalı da böyle biri işte. Haklılık ya da haksızlık meselesine girmek istemiyorum. Her gün onunla mesai halindeyim. Hakkında konuşmayayım, ayıp olur.

  'Muhteşem Yüzyıl'daki kadın çatışmasına değinirsek, Hürrem mi, Mahidevran mı?
  Ben takım tutmam ama iki kadının iktidar çatışmasından daha fena bir şey olamaz.

  Kadınlar daha mı tehlikeli?
  Hayır. Erkekler için de geçerli ama kadınların iktidar çatışması başka olur.

  Starlık nedir sizin için? Siz star mısınız?
  Sizce? Değilim. Oyuncuyum ve işimi çok seviyorum. Ortaokul ve liseden itibaren aklımda başka hiçbir şey yoktu. İzlenilmek ve fark edilmek, bu işin özünde olan şeyler ve zaman içerisinde popülerlik getiriyor ama aslında mesleğim oyunculuk olarak devam ediyor, starlık olarak değil. Starlık, işimi yaptığım sürece yanımdan yürüyen ve kapılmadığım bir kavram. Hiçbir zaman bir adım önünüze geçmemesi ve kontrolsüz bırakılmaması gerekiyor.

  Röportajın tamamı Tempo dergisi mayıs sayısında.


  Görüş Bildir