Euro
15.2051
-0.17%
Dolar
13.6279
-0.16%
Altın
787.8410
-0.03%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
516.250
4.14%
1ºC
İstanbul
Güneşli 1 C
  Orhan Gencebay 60. sanat yılını kutladı - Galeri

  Orhan Gencebay 60. sanat yılını kutladı - Galeri

  Orhan Gencebay, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen gecede 60. sanat yılını kutladı.
  • 19.10.2012 - 04:05

  Orhan Gencebay 60. sanat yılını kutladı - Galeri #1

  Gecede bir konuşma yapan ünlü sanatçı, "Böyle bir gece, sağlığımda bana kısmet oldu, son derece duygulanıyorum. Berhudar olun" diye konuştu.

  60. YILINI KUTLADI

  Sanat hayatına 6 yaşında başlayan Türk müziğinin dev ismi Orhan Gencebay, 60. sanat yılını sanatçı dostlarının katıldığı geceyle kutladı.

  ORHAN BABA 60. YILINI KUTLADI - GALERİ

  Gece, Orhan Gencebay'ın sesinden Anadolu medeniyetlerinin kültürlere etkisinin anlatıldığı bir sunumla başladı.

  Çeşitli yörelerden halk danslarının sunulduğu gecede, Gencebay'ın hayat hikayesi de fotoğraflar eşliğinde anlatıldı.

  GECEYE KATILAN İSİMLER

  Gecede, Halit Kıvanç, Erkan Yolaç, Beyazıt Öztürk, Şafak Sezer, Ece Erken, Vatan Şaşmaz ve Saba Tümer sunucu olarak görev aldı.

  Erkan Yolaç, sunum yaptığı bölümde Orhan Gencebay'ı sahneye davet ederek, ''Evet-Hayır'' yarışmasını oynadı. Yolaç'ın soruları ve Gencebay'ın yanıtları davetlileri güldürdü ve yoğun alkış aldı.

  "BERHUDAR OLUN"

  Geceye eşi Sevim Emre ile birlikte katılan Orhan Gencebay, yaptığı konuşmada konuklarını ''berhudar olunuz'' diye selamladı.

  ''Berhudar ol'' deyimini dedesinden öğrendiğini anlatan Gencebay, ''O kadar güzel ki, 'berhudar ol' demek. Allah'ın bütün güzellikleri senin üzerinde olsun, yaradan seninle olsun anlamında bir deyim. Bu deyimi çok seviyorum" dedi.

  Bu tür gecelerin genelde insanların vefatından sonra yapıldığını ifade eden Gencebay, "Ama böyle bir gece, sağlığımda bana kısmet oldu. Belki ilk oluyor onun için ayrı bir mutluluk duyuyorum, son derece duygulanıyorum. Berhudar olun demekten kendimi alamıyorum'' ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir