Petrol
111.02
0.22%
Euro
17.2754
1.41%
Dolar
16.1142
1.18%
Altın
963.87
1.59%
Borsa
2393
0.50%
Bitcoin
476.373
-1.16%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Ozan Güven'in mahkeme tarihi belli oldu

  Sevgilisi Deniz Bulutsuz'u darbetmesi sebebiyle oluşturulan iddianamesi mahkeme tarafından kabul edilen Ozan Güven, 21 Ocak 2021'de hakim karşısına çıkacak.
  • DHA
  • 15.07.2020 - 14:13
  Ozan Güven'in mahkeme tarihi belli oldu

  Deniz Bulutsuz, sevgilisi Ozan Güven'in kendisini darbettiği gerekçesiyle savcılığa şikayette bulunmuştu.

  Şikayet üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu, Ozan Güven hakkında soruşturma başlatmıştı.

  13 YIL 6 AYA KADAR HAPİS

  Savcılık tarafından tamamlanan soruşturma kapsamında şüpheli Ozan Güven'in, "Hakaret", "Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Kasten yaralama" suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapsinin istendiği bir iddianame düzenlenmişti.

  İDDİANAME KABUL EDİLDİ

  İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin değerlendirilmesinin ardından kabulune karar verildi.

  2021'DE HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

  Duruşma günü veren mahkeme, Güven ve Bulutsuz ile avukatlarına tebligat yapılarak duruşmaya çağrılmalarına hükmetti. Mahkeme ayrıca Uzlaştırma Bürosu'na gönderilen oyuncu Ozan Güven'in şikayeti üzerine Deniz Bulutsuz hakkındaki "Basit yaralama" suçundan yürütülen soruşturma dosyasının da sonucunun beklenmesine karar verdi. Taraflar, 21 Ocak 2021'de hakim karşısına çıkacak.

  İDDİANAME

  İddianamede, Ozan Güven ile Deniz Bulutsuz'un duygusal anlamda arkadaş oldukları, 12 Haziran 2020 günü akşam saatlerinde yemek yedikleri, daha sonra arkadaşları Ramazan Ç.'nin evine gittikleri, burada Deniz Bulutsuz'un eski ilişkisinden konu açılınca tartışma çıktığı, Güven'in hakaret ettiği anlatıldı.

  Olay günü olan 13 Haziran'da gece saatlerinde Ozan Güven'in evinde olan çiftin, tekrar tartışmaya başladığı belirtilen iddianamede, Güven'in abajur ve elleriyle vurmak suretiyle Deniz Bulutsuz'u darp ettiği ifade edildi. Deniz Bulutsuz'un evden ayrılmak istemesi üzerine Ozan Güven'in hakaret ederek Bulutsuz'un haber vermesini engellemek amacıyla cep telefonunu aldığı ve ikametten çıkmasına izin vermeyerek hürriyetinden yoksun kıldığı da anlatıldı.

  TANIK BEYANINA İTİBAR EDİLMEYECEK

  İddianamede, Deniz Bulutsuz ve şüpheli Ozan Güven'in de savcılıktaki ifadelerine yer verildi. Olay sırasında Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz'un yalnız olduklarını belirten savcılık, olay anına ilişkin bilgi ve görgüleri bulunmayan tanıkların beyanlarına itibar edilmediğini kaydetti.

  KAMERA KAYITLARI BULUNAMADI

  İddianamede, Ozan Güven'in evinde bulunan kamera kayıt cihazında bilirkişi incelemesi yaptırıldığı, bilirkişi incelemesine göre, kameranın sürekli olarak çalıştığı, bu nedenle üzerine takılı hard diskin yorgun disk olarak değerlendirildiği anlatıldı.

  Harddisk'in doluluğa ulaştığında eski kayıtlardan silmeye başlayarak yeni kayıtları üzerine yazdığı belirtildi. Deniz Bulutsuz'un olaydan beş gün sonra savcılığa şikayette bulunduğu, olaydan hemen sonra müracaat etmemesi nedeniyle olay anına ilişkin herhangi bir görüntünün elde edilemediği vurgulandı. İddianamede, olayda kullanılan ve ele geçirilemeyen abajurun silah olarak kabul edilmesi gerektiği belirtildi.

  Ozan Güven in mahkeme tarihi belli oldu #1

  Ozan Güven in mahkeme tarihi belli oldu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir