Euro
15.4415
-0.89%
Dolar
13.6544
-1.04%
Altın
785.83
-0.44%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
719.003
-0.39%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  RTÜK'ten ilk ceza Songül Karlı‘ya geldi

  RTÜK, bakanlığın şikayetiyle harekete geçti ve ilk cezasını Songül Karlı'ya kesti!
  • 10.09.2014 - 09:35
  RTÜK'ten ilk ceza Songül Karlı‘ya geldi

  RTÜK ten ilk ceza Songül Karlı‘ya geldi #1

  Radyo Televizyon Üst Kurulu; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın iki eşini öldürmüş bir kişinin konuk edilmesi nedeniyle şikayet ettiği Seda Sayan ve Songül Karlı'nın programıyla ilgili kararı gündeme aldı. Songül Karlı'nın programının yayınlandığı televizyona kadına yönelik baskının özendirilmesi nedeniyle ceza kesilmesine rağmen Seda Sayan'ın programıyla ilgili karar haftaya kaldı.

  Seda Sayan'ın programına iki eşini öldürmüş birini çıkarması büyük bir tartışma yaratmıştı. Bunun üzerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, "Seda Sayan Show" programını RTÜK'e Twitter hesabı üzerinden şikayet etmişti. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş ve HDP PM üyesi Pınar Akdemir, eşini 43 yerinden tornavidayla yaralayan Yakup Kara'nın Kanaltürk'te Songül Karlı ile Yeniden programına çıkması konusunda RTÜK'e başvuruda bulunmuştu.

  Songül Karlı eşini tornavidayla yaralayan kocayı onure etti İZLE

  RTÜK İLK CEZAYI SONGÜL'E KESTİ

  Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun toplantısında, Seda Sayan ile Songül Karlı dosyaları görüşüldü. RTÜK, Songül Karlı'nın programına kadına yönelik baskıları özendirdiği için ceza kesti. Ceza kararı oybirliği ile alındı.

  SEDA'NIN CEZASI HAFTAYA KALDI

  Ancak Seda Sayan'ın programı konusunda RTÜK Başkanı davut Dursun'un tutumu nedeniyle gerçekleşen toplantıda bir karar oluşturulamadı. Sayan'ın programıyla ilgili karar böylece önümüzdeki hafta yapılacak toplantıya kaldı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir