Petrol
113.24
2.04%
Euro
17.6189
0.53%
Dolar
16.65
0.75%
Altın
975.26
0.66%
Borsa
2548
0.75%
Bitcoin
352.845
-1.64%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Savcı Pucca'nın beraatini istedi

  Savcı Pucca'nın beraatini istedi

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 yıl 10 aylık hapis cezası verilen Pucca olarak bilinen Pınar Karagöz'ün beraatini talep etti.
  • AA
  • 31.07.2019 - 15:09
  • Güncelleme : 31.07.2019 - 15:09

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstinaf Mahkemesi'ne başvurarak, Pucca adı ile tanınan sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz'ün, "Uyuşturucu madde kullanımını özendirme" suçundan aldığı 5 yıl 10 aylık hapis cezasının kaldırılarak beraatine karar verilmesini istedi.

  "DÜŞÜNCE VE İFADE HÜRRİYETİ KAPSAMINDADIR"

  Düşünce ve ifade hürriyetine vurgu yapılan dilekçede, “Düşünce ve ifade hürriyeti, yalnızca iyi karşılanan ya da zararsız veya önemsiz olduğu düşünülen değil, aynı zamanda kırıcı, hoş karşılanmayan, kaygı uyandıran bilgiler ya da düşünceler için de geçerlidir. Bir düşünce, toplumun büyük bir bölümü tarafından benimsenmeyebilir ve hatta kınanabilir, ancak toplum tarafından kınanan ya da ayıplanan her düşünce ve eylemin karşılığı ceza hukuku kapsamında suç ve ceza olarak değerlendirilemez.” denildi.

  DOSYADA UYUŞTURUCUYA ÖZENDİRİCİ DELİL YOK

  Atılı suçun unsurunun “uyuşturucu madde kullanmayı özendirme” olDuğunun belirtildiği dilekçede, “Sanığın sırf bu kasıtla hareket etmiş olması gerektiği değerlendirilmiştir. Sanığın savunmaları dikkate alındığında, özendirmek kastıyla hareket etmediğini belirttiği, daha önce yayınlanmış bir diziden alıntı yaptığını beyan ettiği görülmüştür. Sanık savunmalarının aksine, sanığın sırf paylaşımlarının uyuşturucu madde kullanmayı özendirici nitelikte olduğunu belirtir bir delil dosyada bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

  Savcı Pucca nın beraatini istedi #1

  PUCCA İSYAN ETMİŞTİ

  Pınar Karagöz, aldığı ceza sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, "Günaydın arkadaşlar. Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar'la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya? Attığım bir tweet yüzünden. Ben size ne yaptım? Ben ne yapacağım?" diyerek isyan etmişti.

  7 yıl ceza alan Pucca, hüngür hüngür ağladı VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir