Euro
11.2071
1.15%
Dolar
9.6135
1.19%
Altın
554.03
1.62%
Borsa
1.468
0.84%
Bitcoin
605.021
-1.15%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Scientology Nicole Kidman'ın telefonunu dinledi

  ABD'de birçok ünlü ismin bağlı olduğu Scientology tarikatının, Tom Cruise ile evliliği sırasında Nicole Kidman'ın telefonunu dinlediği ortaya çıktı.
  • 28.01.2015 - 04:41
  Scientology Nicole Kidman'ın telefonunu dinledi

  Kidman tom cruise

  Oscar'lı film yapımcısı Alex Gibney'e konuşan eski bir tarikat yöneticisi, olayın iç yüzünü ortaya çıkardı: Hollywood yıldızları arasında popüler olan "uzay tarikatı"nda bir dönem üst düzey yöneticilik yapan Marty Rathbun, kendisine çiftin boşanmasını kolaylaştırma görevinin verildiğini ve bu kapsamda Kidman'ın telefonlarının dinlendiğini itiraf etti.

  KİDMAN "POTANSİYEL SORUN KAYNAĞI" GÖRÜLDÜ

  Pulitzer ödüllü araştırmacı yazar Lawrence Wright'ın kitabının sinemaya uyarlaması için konuşan Rathbun, Katolik bir aileye mensup Kidman'ın babasının ünlü bir psikiyatrist olması nedeniyle tarikatın gözünde "potansiyel sorun kaynağı" olarak görüldüğünü belirtti. Çünkü bu alan tarikatın karşı durduğu bir bilim dalı olarak biliniyor. Ayrıca, tarikatın lideri David Miscavige'ın 1990'da Cruise'un bir film çekimi için Kidman ile birlikte bir yıl bir arada kalacak olması nedeniyle paniğe kapıldığı, bu nedenle de çiftin ayrılması için kara propaganda yapıldığı belirtildi. Rathbun, bu süreçte bilgi toplamak amacıyla Kidman'ın telefonunun dinlenmesi talimatı verildiğini belirtti. Hollywood'daki en bilinen Scientology üyesi Cruise, tarikatın yüzü olarak da görülüyor. Bu nedenle tarikatın Cruise'a büyük önem verdiği biliniyor. 2004'te Scientology'den ayrılan Rathbun'un iddiaları tarikat yetkililerince yalanlandı. Cruise ve Kidman çifti, 2001'de boşanmıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir