Petrol
113.85
2.46%
Euro
17.5285
0.34%
Dolar
16.3204
-0.27%
Altın
968.08
-0.69%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
484.376
-0.90%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Tuncel Kurtiz'in mezarı sahipsiz kaldı

  Geçtiğimiz yıl vefat eden Tuncel Kurtiz’in kabrini ziyaret edenler, etrafı taşlarla çevrili bir mezarla karşılaşınca tepki gösterdi.
  • 12.09.2014 - 10:20
  Tuncel Kurtiz'in mezarı sahipsiz kaldı

  tuncel

  İstanbul’daki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucunda 77 yaşındayken 27 Eylül 2013 günü hayatını kaybeden usta sinema oyuncusu ve ‘dev çınar’ olarak anılan Tuncel Kurtiz, bilindiği üzere, 28 Eylül günü vasiyeti üzerine Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Çamlıbel Köyü’nde defnedilmişti.

  CENAZE TÖRENİNE 10 BİNİN ÜZERİNDE KİŞİ KATILMIŞTI

  Kurtiz’in cenaze törenine, 10 binin üzerinde seveniyle birlikte onlarca ünlü sinema oyuncusu, ses sanatçısı ve yakınları katılmıştı. Cenaze töreni sırasında, Tuncel Kurtiz alkışlarla uğurlanmış ve “Seni unutmayacağız” şeklinde sloganlar atılmış, afişler yapılmıştı.

  Tuncel Kurtiz'in Mezarında Şaşırtan Görüntü

  1 YILDAN BERİ HİÇBİR YAPIM ÇALIŞMASI OLMADI

  Ölüm yıldönümüne sayılı günler kala, Tuncel Kurtiz’i anmak ve dua okumak isteyen ziyaretçiler, hemen hemen her gün mezarlığı doldurmaya başladı. Özellikle İstanbul’dan ve ülkenin tüm bölgelerinden ziyaretçi akınına uğrayan Tuncel Kurtiz’in mezarında 1 yıldan beri hiçbir yapım çalışmaması olmaması tepki topluyor. Kurtiz’in defnedildiği gün, mezarın baş kısmına, kazınarak üzerine isim yazılmış bir taş parçası konulmuş ve etrafı da mezarlıktan toplanan taşlarla çevrilmişti.

  MEZAR YERİ KAYBOLABİLİR

  Deniz tutkusuyla da bilinen Kurtiz’in çok sevdiği denizci şapkası da mezardaki yerini hala koruyor. Ziyaretçiler tarafından sürekli toprağı çiçeklerle donatılan mezara mermerden bir mezar taşı bile yaptırılmadığı gözlenirken, yokuşta bulunan mezar, sonbahar yağmurlarının vereceği zarar ile kaybolma tehlikesi ile karşı karşıya.

  Tuncel Kurtiz in mezarı sahipsiz kaldı #2

  “MEHMET ALİ ALABORA NEREDE?”

  Usta oyuncu Kurtiz’in mezarını, İstanbul’dan ziyarete gelen bir aile, gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve tepkisini dile getirdi. Tepkili aile, “Böylesine ünlü bir usta oyuncunun mezarı böyle sahipsiz mi bırakılır? Mezar taşını bile mermerden yapmamışlar. Gerçekten Tuncel Kurtiz’in mezarı burası mı? Ailesi neden ilgilenmemiş? Yarın bu mezar yağmurlarla birlikte kayıp, kaybolup gidecek. Neredesiniz Mehmet Ali Alabora? Çok güzel beraber roller almıştınız. Şimdi gelin bir el atın.

  "BU İNSANLAR BUNU MU HAKEDİYOR"

  Biz de halk olarak, seveni olarak üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Ben üzerime ne düşerse veririm. Sanatçı camiası neden ilgilenmiyor. Bu insanlar bunu mu hak ediyor. Nerede duyarlı insanlar? Ali Ekber Çiçek’in mezarını ne güzel yaptırmışlar. Böyle olmamalı. Bu insanlar bu ülke için güzel şeyler yaptı. Çok yazık” dedi.

  Tuncel Kurtiz in mezarı sahipsiz kaldı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir