Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
0
0.00%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Türkvizyon'da Sinan Akçıl skandalı İZLE

  Türkvizyon'da Sinan Akçıl skandalı İZLE

  Türkvizyon şarkı yarışmasında kendi şarkısı Hoppa'yı birinciliğe taşımak isteyen Akçıl, 8 ülkeye 1 puan verince finalde Türkiye'ye oy çıkmadı.
  • 23.11.2014 - 08:31

  Türkvizyon da Sinan Akçıl skandalı İZLE #1

  Türk dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Türkvizyon şarkı yarışmasının finali toplamda 25 ülkenin katılımıyla Tataristan’ın Kazan şehrinde muhteşem bir organizasyonla gerçekleşti.

   

  TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDEN FUNDA KILIÇ 15. OLDU

  Yarışmanın finalini Türkiye’yi temsil eden Funda Kılıç 128 puanla 15. sırada tamamlarken 226 puan alan Kazakistan bu yılın kazananı oldu. Ev sahibi Tataristan ise yarışmayı 2. Sırada tamamladı.

  Funda Kılıç - Hoppa Final Türkvizyon 2014 İZLE

  Türkvizyon da Sinan Akçıl skandalı İZLE #2

  Funda Kılıç - Hoppa Yarı Final Türkvizyon 2014 İZLE

  SİNAN AKÇIL'IN VERDİĞİ 1 PUAN TÜRKİYE'YE OLUMSUZ DÖNDÜ

  Türkiye adına jüride şarkıcı Sinan Akçıl yer aldı. Akçıl’ın yarı finalde birçok ülkeye 1 puan vermesi finalde Türkiye’ye olumsuz şekilde döndü. Sinan Akçıl’ı protesto eden jüri üyeleri final oylamasında Türkiye’ye 1 puan verdi. Jürinin intikam duygusuyla hareket etmesi sonucu yarı finali ikinci olarak geçen Funda, yarışmayı 15. Sırada tamamladı. Funda Kılıç, ülkesini temsil etmenin gurur verici olduğunu kazanamasa da Türki Cumhuriyetlerinde topladığı beğeninin kendisi için kazanmaktan daha önemli oluğunu ifade etti.

  Zhanar Dugalova Izin korem - İzlerini gördüm Kazakistan İZLE

  Darina Sinichkina - Gider isen ( Kırım ) İZLE

  Türkvizyon da Sinan Akçıl skandalı İZLE #3

  Aziza Nizamova - Dunyo bolsin omon ( Özbekistan ) İZLE

  "OYLAMANIN AÇIK OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"

  Jüri üyelerinin tepkisi toplayan Türkiye’nin jüri temsilcisi Sinan Akçıl, yarışmadan hüzünlü ayrıldı. magazin muhabirlerine açıklama yapan Akçıl "Ben oylamanın açık olacağını bilmiyordum. Yarı finalde beğenmediğim tüm şarkılara 1 puan verdim o yüzden alınmışlar" dedi. Finalde en az 7 puan dağıtsa da diğer jüri üyelerinin kısasa kısas yapmasını engelleyemedi.

  Zuleyha Kakayeva - Shikga-Shikga Bilerzik ( Türkmenistan ) İZLE

  EUROVİZYON'A RAKİP

  TMB (Türk Müzik Birliği)’nin görkemli bir yarışmaya sahne olan Türkvizyon, Eurovizyon’a rakip olarak kurulup, Türk medeniyetlerini bir araya getiriyor. Seneye Türkmenistan’da gerçekleşecek olan yarışmanın önceki gün Kazan’da ki Finalini televizyondan 100 milyondan fazla insan izledi.

  Ivanova Vladena Sakhaya - Kyn ( Yakutistan ) İZLE

  Türkvizyon da Sinan Akçıl skandalı İZLE #4

  Ismail Matev - Vollara tashlara ( Bulgaristan ) İZLE

  KKTC'Yİ ALMADILAR

  Geçen yıl ilki Türk Dünyası Başkenti Eskişehir’de yapılan yarışmada yer alan KKTC Kazan’daki yarışmaya sokulmadı. KKTC temsilcisi İpek Amber, çağrıldığı yarışmada son anda yarıştırılmadı. Bu duruma Rusya’nın siyasi baskısının etkili olduğu iddia edildi. Kıbrıs’taki elemelerde ‘Sessiz Gidiş’ adlı şarkısıyla birinci olarak Kazan’a giden Amber, "Organizasyonun tüm çabalarına rağmen son anda yarıştırılmadığım için çok üzgünüm. Ancak organizasyonun çabasına teşekkür ederim" dedi.

  Elvin Ordubdali - Diverlin Yalnizligi ( Azerbaycan ) İZLE

  Kazan World - Sine ketem ( Moskova ) İZLE

  Mensur Salkic - Susuyorum ( Bosna-Hersek ) İZLE

  Kaan Mazhar - Yolumu Bulurum ( Makedonya ) İZLE

  Barish Grubu - Heydar baba ( İran ) İZLE


  Görüş Bildir