Petrol
114.5
0.23%
Euro
16.71
2.87%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
937.96
2.09%
Borsa
2402
0.47%
Bitcoin
489.540
3.36%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Zuhal Olcay Karşıyakalılar için söyleyecek

  Dünya Barış Günü'nü şölen havasında kutlamak isteyen Karşıyaka Belediyesi,1 Eylül akşamını ünlü sanatçı Zuhal Olcay en güzel şarkılarını Karşıyakalılar için söyleyecek.
  • 30.08.2014 - 15:51
  Zuhal Olcay Karşıyakalılar için söyleyecek

  Zuhal Olcay Karşıyakalılar için söyleyecek #1

  Bostanlı Rekreasyon Alanı'nda düzenlenecek olan gecede sevilen sanatçı Zuhal Olcay sahneye çıkacak ve şarkılarını binlerce Karşıyakalı için söyleyecek.

  ÜCRETSİZ KONSER VERECEK

  Konser öncesinde ise ünlü şair Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin barış şiirleri okuyacak. Etkinlik saat 20.30'da başlayacak. 7'den 77'ye herkesin davetli olduğu şiir dinletisi ve konser, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

  "TÜM DÜNYA İÇİN BARIŞ İSTİYORUZ"

  Tüm dünya ülkeleri için barış dileğinde bulunan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Bizler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yurtta Barış, Dünyada Barış' anlayışıyla yetişen ve barışı ruhumuzda hisseden bir nesiliz. Sınırların savaşla, kanla, cansız bedenlerle değil; dostlukla, güzellikle ve çiçeklerle çizilmesini istiyoruz. Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için silahların susmasını ve barışın tüm dünyaya hakim olmasını diliyorum. Barış coşkusunu birlikte yaşamak adına düzenlediğimiz etkinliğimize herkesi davet ediyorum" dedi.

  HİROŞİMA VE NAGASAKİ'YE MEKTUP

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Dünya Barış Günü'nde, 69 yıl önce, 2'nci Dünya Savaşı sırasında atom bombası faciasını yaşayan Hiroşima ve Nagasaki'yi de unutmadı. Her iki kentin belediye başkanına mektup hazırlayan Başkan Akpınar, "Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de; Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Yurtta Barış, Dünyada Barış' anlayışını kendine ilke edinen ve bu anlayışı savunan Türkiye, İzmir ve Karşıyaka halkı, dünya barışını her zaman savunmuş ve savunmaya da devam edecektir.

  "SINIRLAR BARIŞ ÇİÇEKLERİ İLE ÇİZİLSİN"

  İnsanlar ve ülkeler arasındaki sınırların savaşarak ve keskin hatlar ile çizilmesi değil, sınırların barış çiçekleri ile çizilerek dünyada kardeşçe yaşanması en içten temennimdir. Kadınların, çocukların ve insanların öldürülmediği, gelecek kuşaklar için de barış dolu bir dünya olmasını diliyorum" dedi.

  Zuhal Olcay Karşıyakalılar için söyleyecek #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir