taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7428
6.3503
1466.93
105379.71
270.869
48622.57

MEB, Mahmut Tuncer açıklaması yaptı

Sosyal medya üzerinden paylaşılan ve şarkıcı Mahmut Tuncer'in sözünün olduğu kitabın, okullarda öğrencilere verilmediği açıklandı.

Haber Merkezi | 17.09.2019 - 20:38..
Whatsapp ile paylaş
MEB, Mahmut Tuncer açıklaması yaptı

Twitter'da Mahmut Tuncer'in fotoğrafıyla birlikte, 'Mantık sizi A noktasında B noktasına götürür. Halay ise her yere' sözünün paylaşıldığı kitabın, okullarda ders kitabı olarak okutulduğu sanılmıştı.

Bir kullanıcı tarafından 16 Eylül 2019’da Twitter’da paylaşılan fotoğraf, binlerce etkileşim aldı.

YARDIMCI MANTIK KİTABI MİZAH YAPTI

Mantık testi kitabının yazarı, ilk bölümün kapağında böyle bir mizaha yer verirken, bahsi geçen kitabın piyasada satışa sunulan yardımcı bir kaynak olduğu ve MEB tarafından okullarda dağıtılmadığı ifade edildi.

MEB, Mahmut Tuncer açıklaması yaptı

"DERS KİTABI VE EĞİTİM MATERYALİ DEĞİLDİR"

İddiaların sosyal medyada yayılması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmede şöyle denildi; "Sosyal medyada paylaşılan ve bir sanatçının görsel ve sözlerine yer verilen kitapla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Sosyal medyadaki paylaşımda yer verilen söz konusu kitap, okullarımızda öğrencilerimize sunulan ders kitabı ve eğitim materyali değildir."

MEB, Mahmut Tuncer açıklaması yaptı

"ÖĞRENCİ BENİ GÖRÜNCE SEVİNİR"

RS FM’de Atilla Güner ile Akşam Postası'na konuşan Tuncer; "Ben onu yıllar önce söyledim. Bizim sanatımızın dışında espritüel kişiliğimiz ön plandadır. Bizim birçok laflarımız olmuştu ama en çok gündemde kalan bu söz oldu. Halay birleştirici, konuşturucu, seviştirici yani sevecen, kardeşlik sembolü, küsleri barıştıran, erkekle kadın eşitliğini gösteren bir oyundur. Benim bu kitaba konulmasından haberim yok. İzin isteseler verirdik. Böyle bir şeye layık görmüşlerse teşekkür ederdik. Bunda bir şey yok ki kardeşim. Ders kitapları sıkıcıdır. Buna böyle güzel bir şey koymuşlar ne var ki bunda? Biz insanlara hoş gelen bir şeyiz. Öğrenci açıp beni görünce sevinir. Hocalar size sınava tabi tutuyorum Mahmut Tuncer burada ne demiş diye sınava tabi mi tutacak? Çocuklar espriyi görüp gülsünler dersten biraz uzaklaşsınlar diye… Hem benim dediğim doğru mantık ancak A noktasından B noktasına götürür başka nereye götürecek ki?" dedi.

Mahmut Tuncer: Çok güzel olmuş VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir