taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0919
Euro
6.6125
Altın
1643.95
Borsa
116829.39
Gram Altın
322.019
Bitcoin
59550.93

MEB: Okullarımız açısından korkulacak durum yok

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında bölgede incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı, okullar açısından tehlike arz eden bir durum olmadığını söyledi.

AA | 25.01.2020 - 15:17..
Whatsapp ile paylaş

Elazığ'da yaşanan depremin ardından birçok bakan ve brokrat deprem bölgesine hareket etti. Onalardan biri de, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tu.

Bakan Selçuk, Elazığ'ın Gezin köyündeki enkazda incelemelerde bulundu.

"OKULLARIMIZ AÇISINDAN KORKULACAK BİR DURUM YOK"

Bakan Selçuk, burada yaptığı açıklamada, arama kurtarma faaliyetlerinin sürdüğünü söyledi. Selçuk, "Şu anda okullarımız açısından korkulacak bir durumumuz yok. Bu anlamda da bu, sadece deprem sırası ya da hemen sonrası değil daha sonraki çalışmalar için de önemli. Niye önemli? Çünkü ailelerimize, öğretmenlerimize yönelik eğitimler zaten büyük ölçüde gerçekleştirilmiş vaziyette. O anlamda da bir eylem planımız var. Bu eylem planımızı harekete geçireceğiz. Genel olarak Sayın İçişleri Bakanımız, Sağlık Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız dünden beri gereken her türlü çalışmaları yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Herkes bir yerden bu dayanışma içerisinde faaliyet yürütüyor. Elazığ'da küçük bazı çatlakların olduğu okullar var. Ama biz her ihtimale karşı bunları inceleme altına almış bulunmaktayız. ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir