ABD’li rapçi, Türk fenomene ayakkabı tasarlattı, parasını göndermedi
İHA

Amerikalı rapçi Ronny J, sosyal medyada yaptığı tasarım paylaşımlarla fenomen hale gelen Leventcan Ülkebay’a ulaştı ve kendisi için bir tasarlamasını istedi.

Genç fenomen, Amerikalı sanatçının özel tasarım siparişini Maltepe’deki atölyesinde yaklaşık 2 haftada tamamlayarak Miami’ye gönderilmesi için kargoya verdi.

Parasını göndermedi, hakaretler savurdu

Kısa süre sonra ayakkabıları alan Ronny J, fotoğraf çekerek tasarım ayakkabılarını sosyal medyada paylaştı ancak ayakkabının ücreti olan 800 doları genç fenomene göndermedi.

Rapçi, Ülkebay’ın mesaj yoluyla ücret talep etmesi üzerine ise hakaretler savurdu.

"Önce ayakkabıyı istedi"

Başından geçenleri anlatan Ülkebay,

“İlk başta hem sevdiğim hem de ünlü birinin böyle bir siparişte bulunması beni mutlu etti. Ronny J’nin siparişini hevesle 2 hafta içerisinde tamamladım. Bu süreçte zaten iletişim halindeyiz. En başta fiyatta anlaşmıştık. Ücreti gönderdiğinde ayakkabıyı göndereceğimi söyledim. Kendisi ise önce ayakkabıyı göndermemi istedi. Ben de ünlü olması durumunu göz önüne alarak gönderdim.

2 ay geçti, ödeme alamadı

Kargo ücretini bile ben ödedim. Kargo ulaştı. Ronny J, tasarladığım ayakkabıları giyerek sosyal medyada paylaşım yaptı. Ben de mesaj atarak anlaştığımız rakam olan 800 doları göndermesini istedim ancak mesajlarıma cevap vermedi. Bu durumu video yaparak sosyal medyada paylaştım. O da yorum atarak onu karalamaya çalıştığımı söyledi. Yaklaşık 2 ay gibi bir süre oldu. Henüz ödeme alamadım. Sağlık olsun artık yapacak bir şey yok.”

dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)